İstanbul’da Sofya bebek operasyonu!

Oligark Rus anne ve babanın alabilmek için savaştığı 18 aylık Sofya bebek, biyolojik annesi Olga Mirimskaya’ya verildi. Taşıyıcı anne İstanbul’a indiğinde İnterpol gözaltına aldı. Sofya bebek, Atatürk Havaalanı’nda avukatlarıyla bekleyen üvey abisine teslim edildi. Abi ve bebek, baba Nikolay Smirnov’un kaçırma ihtimaline karşı Çeçenistan lideri Kadirov’un korumaları eşliğinde Moskova’ya götürüldü. Sofya bebeğin Moskova’ya dönüşü ve annesiyle ilk buluşması Rus televizyonlarında canlı olarak yayınlandı.

3 Kasım 2016 Vatan Gazetesi 4. sayfa
3 Kasım 2016 Vatan Gazetesi 4. sayfa

Daha fazlasını oku

Milyarder bebek sınır dışı edildi

Oligark Rus anne ve babanın 17 aylık kızı Sofiya taşıyıcı annesiyle birlikte KKTC’den dün sabaha karşı ihraç edildi. Ercan Havaalanı’ndan İstanbul’a gelen Svetlana Bezpyataya ve Sofiya buradan Kiev’e uçtu. Milyarder bebek olarak anılan Sofiya, böylelikle babası Nikolay Smirnov’da kaldı.
2 Kasım 2016 Vatan Gazetesi 6. sayfa

2 Kasım 2016 Vatan Gazetesi 6. sayfa

Daha fazlasını oku

Kıbrıs’ta milyarlık bebek savaşı kızıştı!

KKTC’ye askeri bölgeden kaçak olarak taşıyıcı annesi olduğu bebekle giren Svetlana Bezpyataya ve Sofiya bebeğe sınır dışı kararı çıktı. Babası çocuk için özel uçak yolladı. Ancak anne de pasaportları sahte diyerek taşıyıcı anneyle bebeğin KKTC’den çıkmasını engelledi. Gözler pazartesi yapılacak duruşmadan çıkacak karar çevrildi.

29 Ekim 2016 Vatan Gazetesi 14. sayfa
29 Ekim 2016 Vatan Gazetesi 14. sayfa

Daha fazlasını oku