Kıbrıs’ta milyarlık bebek savaşı kızıştı!

KKTC’ye askeri bölgeden kaçak olarak taşıyıcı annesi olduğu bebekle giren Svetlana Bezpyataya ve Sofiya bebeğe sınır dışı kararı çıktı. Babası çocuk için özel uçak yolladı. Ancak anne de pasaportları sahte diyerek taşıyıcı anneyle bebeğin KKTC’den çıkmasını engelledi. Gözler pazartesi yapılacak duruşmadan çıkacak karar çevrildi.

29 Ekim 2016 Vatan Gazetesi 14. sayfa
29 Ekim 2016 Vatan Gazetesi 14. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye askeri yasak bölgeyi ihlal ederek taşıyıcı annesi olduğu 17 aylık bebekle kaçak girmeye çalışan Svetlana Bezpyataya (40) ile yardım eden 4 Rum vatandaşı askeri mahkemede yargılandı. Mahkeme sanıkları sınır ihlalinden dolayı 7’şer bin lira para cezası verdi. Ukrayna vatandaşı olan Svetlana Bezpyataya ile 17 aylık Sofiya Mirimskaya’nın sınır dışı edilmesine karar verildi.

Üvey abi adaya geldi
Öte yandan duruşmanın ardından polise başvuran Olga Mirimskaya’nın (52) iki oğlundan biri adaya geldi. Üvey abi annesi Olga Mirimskaya’dan aldığı talimatla Svetlana Bezpyataya hakkında ‘kardeşini kaçırdığı’ ve ‘Svetlana ile bebeğe sahte Ukrayna pasaportu düzenlediği’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. KKTC’de şu anda hem annenin hem de babanın avukatları ve danışmanları verilecek kararı bekliyor.

Babanın uçağı bekliyor
Bu arada Amerikan vatandaşlığı da bulunan ve bir süredir ABD’de ikamet ettiği öğrenilen baba Nikolay Smirnnov’un (30) Svetlana Bezpyataya ile minik Sophia’yı özel uçakla adadan aldırmaya çalıştığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre baba Smirnov, KKTC’de bulunan avukatlarına, “Svetlana ile çocuğu sınır dışı ettirin. Hemen özel uçak gönderip aldırayım” dedi. Dün banın gönderdiği özel uçak adaya indi.

Tekrar tutuklandı
VATAN’ın ulaştığı Svetlana Bezpyataya’nın avukatı Ünver Bedevi şöyle konuştu: “Svetlana takip edildiği ve korktuğu için KKTC’ye kaçtı. Mahkemeden gelen sınır dışı kararının ardından Bakanlar Kurulu’ndan Svetlana ve bebek için ihraç emri çıktı. Adaya uçak getirildiğinin bilgisi bana verildi. Biz, ‘hemen ihraç edilsin, uçağımız hazır’ dedik. Ancak polis, Olga Mirimskaya’nın yönlendirmesiyle yapılan sahte pasaport ihbarı nedeniyle tekrar mahkemeye sevk etti. Mahkeme 3 gün tutukluluk kararı verdi. Pazartesi pasaportların akibetine göre Svetlana ve Sofiya bebeğin geldikleri ülke olan Güney Kıbrıs ya da kendi ülkesi olan Ukrayna’ya gönderilmelerini bekliyoruz.”

Tom Hanks’le arkadaş
Hollywood ve Rus yapımı filmlere yapımcılıkta yapan Mirimskaya, son olarak Oscarlı yıldız Tom Hanks’in başrolünü oynadığı ‘A Hologram for the King’ (Kral için bir hologram) adlı filmin yapımcıları arasında yer aldı. Mirimskaya, filmin galasında arkadaşı olan Tom Hanks’le birlikte boy göstermişti.

29 Ekim 2016 Vatan Gazetesi 1. sayfa
29 Ekim 2016 Vatan Gazetesi 1. sayfa

NOT: Haberin 29 Ekim 2016 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/milyarlik-bebek-savasi-kizisti–1000835-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.