Meclis’e İHTAR!

TBMM’nin güvenlik önlemleri artırılması kapsamında Meclis çatısına Aselsan üretimi “İHTAR” anti-drone sistemi kuruluyor. Komuta kontrol sistemi, gözetleme radarı, elektro optik yönlendirici ve jammer bileşenleriyle çalışan sistem ses ve görüntü kaydı ile saldırı amaçlı mikro ve mini boyutlardaki drone’ları devre dışı bırakıyor.

9 Eylül 2017 Vatan Gazetesi 12. sayfa

Daha fazlasını oku

“Aileler paramparça olan cesedi teşhis edemedi!”

15 Temmuz darbe girişimi gecesi hastanelerde de oldukça zor saatler geçirildi. Darbecilerin saldırısına maruz kalan vatandaşların tedavisi için sağlık personelleri olağanüstü bir çaba gösterildi. Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde nöbetçi olan Anestezist Dr. Büşra Yetkin Tezcan, zor geceyi “Evladını kaybeden anneni çığlığı kulağımdan gitmiyor. Aileler paramparça olan cesedi teşhis edemedi” diyerek anlatıyor.

20 Temmuz 2016 Vatan Gazetesi 12. sayfa
20 Temmuz 2016 Vatan Gazetesi 12. sayfa

Daha fazlasını oku

“En zeki adam bile bu tuzağa düşer”

Rus hackerların Türkiye’ye yönelik yaptığı ‘Piyon Fırtınası’ adlı siber saldırı operasyonunu yorumlayan bilişim güvenliği uzmanı Ersin Koç, Başbakanlık ve TBMM serverlarına yapılan siber saldırı için kullanılan ‘olta’ yönteminin basit ama etkili olduğunu belirterek, “En zeki adam bile bu tuzağa düşebilir” diyerek uyarıyor.

10 Mart 2016 Vatan Gazetesi 17. sayfa
10 Mart 2016 Vatan Gazetesi 17. sayfa

Daha fazlasını oku

48 başörtülü aday

Halen mecliste 6 başörtülü milletvekili bulunuyor
Halen mecliste 6 başörtülü milletvekili bulunuyor

Milletvekilliği adaylarını açıklayan partiler kadın aday rekoru kırdı. TBMM’ye girebilmek için HDP 268, CHP 103, AKP 99, MHP 62 kadını milletvekili adayı olarak YSK’ya bildirdi. Toplam 532 kadın adayın 48’ini başörtülü adaylar oluşturuyor. AKP’de 42, MHP ve BDP’de ise 3’er aday başörtülü aday bulunuyor. Halen 6 AKP’li başörtülü vekilin olduğu meclise seçilebilecek yerlerden aday gösterilen 20’den fazla yeni başörtülü milletvekilinin girmesi bekleniyor.

İLKER AKGÜNGÖR