Resimdeki gözyaşları

Afrin şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Fatih Mehmethan’ın eşi Gamze Mehmethan, eşiyle çektirdiği düğün fotoğraflarının aynılarını bir yıl sonra bu kez tek başına çektirdi. Mehmethan fotoğrafları, “Anılarımızı yaşamaya hiç bir şey engel değil. Bir yıl öncesi/bir yıl sonrası” diyerek paylaştı. Riva’da çekilen fotoğrafları VATAN’a anlatan Gamze Mehmethan, “Eşim şehit olduktan sonra anılarımızın olduğu yerlere gitmeye başladım. Anılar acı veriyor ama Fatih’in yanımda olduğunu hissettiriyor. Bu fotoğraflar çekilirken çok ağladım. Ben acımı böyle yaşıyorum. Dünyada ölüm var. Elimde bir tek bu anılar kaldı” dedi.

12 Eylül 2018 Vatan Gazetesi 1. sayfa

Okumaya devam…

Sincar’ın 1 numarasına film gibi operasyon: 3 gün adım adım izlendi, son darbeyi SİHA indirdi!

PKK’nın ‘yeni Kandil’i olan Sincar’ın bir numarası, Karayılan’ın sağ kolu ‘Zeki Şengali’ kod adlı İsmail Özden’in konvoyu, 3 gün izlendikten sonra en uygun anda F-16 tarafından iki kez vuruldu. Özden’in yaralı olarak taşındığı araç ise SİHA tarafından imha edildi.

17 Ağustos 2018 Vatan Gazetesi 1. sayfa

Okumaya devam…

PKK’nın lojistik sorumlusu SİHA atışıyla vuruldu

PKK’nın Kandil’deki önemli isimlerinden biri olan lojistik sorumlusu Delil Karakoçan Kod adlı Hasan Çakmak’ın içinde olduğu araç, Kuzey Irak’ın Zap bölgesinde yerli SİHA Bayraktar tarafından vuruldu. Operasyonda Çakmak’la araçta bulunan Suriyeli Salar Ahmet Halit ve Mücahit Kaya isimli teröristler de etkisiz hale getirildi.

20 Temmuz 2018 Vatan Gazetesi 1. sayfa

Okumaya devam…