YPG’ye destek Sarrin’den sürüyor

Fırat’ın doğusundaki Sarrin Hava Üssü’nü kullanmaya başlayan ABD’nin üsse indirdiği dev uçaklar ile askeri malzemelerin görüntüleri ortaya çıktı. ABD’nin ortak olarak gördüğü YPG’ye silah, mühimmat ve gereçleri buradan vermeye devam ettiği belirtiliyor.

7 Haziran 2018 Vatan Gazetesi 11. sayfa

Daha fazlasını oku

Süleyman Şah planı!

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, DEAŞ tehdidi nedeniyle 3 yıl önce taşınan Süleyman Şah türbesinin eski yerine taşınacağını açıkladı. Uzmanlar, Suriye ile yapılan anlaşma gereği Türkiye’nin sınırları dışındaki tapulu tek toprağı olan bölgenin emniyetini sağlamak için meşru hakkı bulunduğunu belirtiyor.

3 Nisan 2018 Vatan Gazetesi 9. sayfa

Daha fazlasını oku

Caber Kalesi’nde ABD zırhlısı!

Münbiç’e askeri sevkiyat yapan ABD’nin bayrak çektiği zırhlı araçlar, Süleyman Şah Türbesi’nin taşındığı Caber Kalesi’nin önünden geçerken görüntülendi. Strateji uzmanları, “Türkiye meşru müdafaa hakkını kullanarak Münbiç’te açacağı koridorla toprağı olan Caber Kalesi’ne gidebilir” diyor.

6 Mart 2017 Vatan Gazetesi 11. sayfa

Daha fazlasını oku

“İkinci ‘Güneş Harekatı’ an meselesi”

Türkiye’nin Suriye’ye olası bir askeri müdahale ihtimalini değerlendiren eski Bordo Bereli ve güvenlik politikaları uzmanı Metin Gürcan, “Türkiye’nin Kuzey Suriye’ye müdahale için nur topu gibi bir operasyon planı var. 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ve Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı operasyon emri alan birliklerin son durumunu görmek için sınır hattına gitti. Askerin Suriye’ye girmesi için tüm operatif planlar hazır. Ağustos’ta ikinci bir ‘Güneş Harekatı’ yapılması an meselesi” dedi.

9 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi 12. sayfa
9 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi 12. sayfa

Daha fazlasını oku