“Harekat 4 aşamalı olacak”

Güvenlik analisti Metin Gürcan olası Afrin operasyonu için 4 aşamalı bir plan yapıldığını söyledi. Plana göre önce uçaklar kritik hedefleri vurarak kara harekatına zemin hazırlayacak. TSK, Kilis ve Hatay’dan, ÖSO ise Azez-Mare hattından Afrin’e girecek. TSK ve ÖSO birlikleri Afrin merkezde buluşulacak. İlerlenen noktalara korunaklı üsler kurulacak. Harekat güneye ilerleyerek İdlib’teki gözlem noktalarına ulaşacak.

20 Ocak 2018 Vatan Gazetesi 13. sayfa

Daha fazlasını oku

Afrin’de hibrit savaş!

“O silahlar karşımıza çıkacak”
Güvenlik analistleri Afrin’de çok boyutlu hibrit bir çatışma yaşanacağını belirtiyor. Yani sahadaki askeri mücadelenin yanı sıra çatışan-sivil ayrımı zorlayacak, uluslararası alanda algı ve propaganda savaşı yürütülecek. ABD ve diğer ülkelerin verdiği silahlar karşımıza çıkacak. Türkiye’nin tüm milli güç unsurları test edilecek.

19 Ocak 2018 Vatan Gazetesi 10. sayfa

Daha fazlasını oku

Türk savunma sanayi Asya ve Pasifik’in gözdesi oldu

Uzmanlar Türk savunma sanayisinin Güney Asya ve Pasifik ülkelerinin gözdesi haline geldiğini belirtiyor. Helikopterlerini yenileyecek Pakistan, üzerinde anlaşılan 30 tane T-129 Atak helikopterini alırsa, gerçekleşecek 1.5 milyar dolarlık satış Türkiye için bir ilk ve rekor olacak.

19 Kasım 2017 Vatan Gazetesi 9. sayfa

Daha fazlasını oku

DEAŞ istihbaratı El Bab ve İdlib’ten geliyor

Güvenlik uzmanları Suriye’de Fırat Kalkanı bölgesi ve İdlib’te faaliyet gösteren Türk istihbaratçıların başarısına dikkat çekiyor. Uzmanlar Türk istihbarat unsurlarının bölgede artan hareketliliği ve ağı sayesinde içerideki DEAŞ’lı teröristlerin operasyonlarla yakalandığını belirtiyor.

8 Kasım 2017 Vatan Gazetesi 10. sayfa

Daha fazlasını oku