DEAŞ istihbaratı El Bab ve İdlib’ten geliyor

Güvenlik uzmanları Suriye’de Fırat Kalkanı bölgesi ve İdlib’te faaliyet gösteren Türk istihbaratçıların başarısına dikkat çekiyor. Uzmanlar Türk istihbarat unsurlarının bölgede artan hareketliliği ve ağı sayesinde içerideki DEAŞ’lı teröristlerin operasyonlarla yakalandığını belirtiyor.

8 Kasım 2017 Vatan Gazetesi 10. sayfa

Daha fazlasını oku

Milli İHA’lara Türk kulağı

Elektronik istihbarat faaliyetlerini bugüne kadar yabancı ülkelerin ürettiği teknolojileri kullanarak elde eden Türkiye kendi sinyal istihbarat cihazına kavuştu. İlk milli insansız hava aracı Bayraktar’ı üreten mühendisler şimdi ilk kez tamamı milli yazılım ve donanımla yapılan sinyal istihbarat cihazını üretip Bayraktar TB-2’ye monte etti. Sistem havadaki tüm elektronik istihbarat verilerini topluyor.

3 Mart 2016 Vatan Gazetesi 12. sayfa
3 Mart 2016 Vatan Gazetesi 12. sayfa

Daha fazlasını oku

“İçerde adam olmadan dinleme yapılamaz”

Almanya Dış İstihbarat Teşkilatı BND’nin Angela Merkel’in emriyle Türkiye’yi dinlediğinin ortaya çıkmasıyla patlak veren skandalın ardından Türkiye’de de istihbarat dünyası dinleme iddialarını tartışıyor. İstihbaratçılar, Türkiye’nin her zaman hedefte olduğunu ve içerden destek almadan dinleme ve internet akışının izlenemeyeceğini söylüyor.

 

17 Ağustos 2014 - Vatan Gazetesi
17 Ağustos 2014 – Vatan Gazetesi

 

Daha fazlasını oku