Resimdeki gözyaşları

Afrin şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Fatih Mehmethan’ın eşi Gamze Mehmethan, eşiyle çektirdiği düğün fotoğraflarının aynılarını bir yıl sonra bu kez tek başına çektirdi. Mehmethan fotoğrafları, “Anılarımızı yaşamaya hiç bir şey engel değil. Bir yıl öncesi/bir yıl sonrası” diyerek paylaştı. Riva’da çekilen fotoğrafları VATAN’a anlatan Gamze Mehmethan, “Eşim şehit olduktan sonra anılarımızın olduğu yerlere gitmeye başladım. Anılar acı veriyor ama Fatih’in yanımda olduğunu hissettiriyor. Bu fotoğraflar çekilirken çok ağladım. Ben acımı böyle yaşıyorum. Dünyada ölüm var. Elimde bir tek bu anılar kaldı” dedi.

12 Eylül 2018 Vatan Gazetesi 1. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Afrin’de 27 Ocak 2018’de şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Fatih Mehmethan’ın eşi Gamze Mehmethan, eşiyle çektirdiği düğün fotoğraflarının aynısını bir yıl sonra bu kez tek başına çektirdi. Gamze Mehmethan, sosyal medyada yayınladığı fotoğrafları “Çekim yaptığımız bu evi tamamen kapatmışlardı. Duvarından atlayıp girdim içeri. Anılarımızı yaşamaya hiç bir şey engel değil. Bir yıl öncesi/bir yıl sonrası” yorumuyla paylaştı.

“Kalk da bana gel”
Boynunda şehit eşinin askerlik künyesini ve alyansını taşıyan Gamze Mehmethan, 21 Eylül 2017’de evlendiği ve 4 aylık evli olduğunun şehadet haberini kendi kardeşinin askere uğurlamak için düzenledikleri asker kınasında almıştı. Şehidin cenazesine eşinin üniformasıyla katılan Gamze Mehmethan, eşinin tabutunun başında “Kalk da bana gel” diyerek gözyaşlarına boğulmuştu.

Afrin’in Fatih’inin Gamze’si
Gamze Mehmethan şehit eşi Fatih Mehmethan’ın doğum günü olan 8 şubat 2018’de paylaştığı mesajla bir çok kişiyi ağlatmıştı: “Ben Gamze Mehmethan. Afrin’in Fatih’inin Gamzesi. Sevgili Bay mehmethan siz benim masalımın kahramanıydınız. Tüm Türkiye’nin diline düştünüz. Sevgili canım güzel kocam, sen dünyanın en eğlenceli eşi, en iyi arkadaşı, en iyi akıl hocasıydın hep öyle kalacaksın. (…) Hayal kadar güzeldin. Bu kadar iyiliğin hayal olduğunu düşünürdüm. İyi ki doğmuştun ve benim olmuştun. Ölene kadar seninim, öldükten sonra benimsin.”

“Elimde sadece anılar kaldı”
Riva’da çekilen fotoğraflarla ilgili VATAN’a konuşan Gamze Mehmethan, “Fotoğrafları görümcem Hilal Abla paylaştı. Haberim yoktu. Ben de görünce bu kadar yayılmasına şaşırdım. Fatih’le şehitliğe dair çok konuşurduk. Beni hep bu durma hazırlardı. Burada yokken bile bana daha önce söyledikleriyle hep destek oldu. Bende bu süreçte eşimin görev aldığı yerlere, büyük ya da küçük anılarımızın olduğu yerlere gitmeye başladım. Anılar çok acı veriyor ama Fatih’in yanımda olduğunu hissettiriyor. Bu fotoğraflar çekilirken de çok ağladım. Ben acımı böyle yaşıyorum. Dünyada ölüm var ve eşimden kalan fotoğraflar çok değerli. Elimde bir tek bu anılar kaldı” dedi.

12 Eylül 2018 Vatan Gazetesi 13. sayfa

NOT: Haberin 12 Eylül 2018 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/resimdeki-gozyaslari-1199008-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.