Şehit olduğu dağda uğurlandı

Piyade Uzman Çavuş Semih Şahin, PKK’nın en stratejik noktalarından Kuzey Irak’taki Kani Rash’i ele geçirirken teröristlerin düzenlediği havan saldırısında sehit düştü. Komando arkadaşları Şahin’i, Kuzey Irak’ta şehit olduğu Dalya Dağı’nda tören yaparak uğurladı.

17 Nisan 2018 Vatan Gazetesi 11. sayfa

Daha fazlasını oku

Şehit uzman çavuş saldırıya uğradığında yanında silah yoktu! 3269 sayılı kanun yüzünden…

Diyarbakır’da aracından indiği sırada PKK’lı teröristlerin düzenlediği silahlı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Kızılca’nın silahsız olduğu ortaya çıktı. EMUZDER Başkanı Esef Merdoğlu, “Göreve yeni başlayan uzman çavuşların silah taşımasını engelleyen yasanın değiştirilmesi ve devletin askerine göreve başlar başlamaz armalı beylik tabancasını hediye etmesi lazım” dedi.

5 Ekim 2017 Vatan Gazetesi 9. sayfa

Daha fazlasını oku

Şehit teğmenin hayatı kitap oldu

Şehit Teğmen İbrahim Tanrıverdi’nin hayatı kitap oldu. Teğmen Tanrıverdi devresi Teğmen Emre As’ın cenaze töreninde ağlayan arkadaşına, “Biz şehit olacağımızı bildiğimiz halde girmedik mi bu yola? Öğretmediler mi bize bu mertebeyi? Sakın ağlama. Dik dur” dedikten bir yıl sonra şehit oldu.

13 Nisan 2017 Vatan Gazetesi 13. sayfa

Daha fazlasını oku

Bir fotoğraf, 4 şehit!

Beşiktaş’taki hain saldırıda şehit olan Çevik Kuvvet Özel Tim’de görevli 4 polis arkadaşın son fotoğrafı yürekleri dağladı. Beraber yiyip beraber içen, son aylarını birlikte geçiren, en tecrübelisi 7 aylık polis olan Bora Çelik, Oğuzhan Duyar, Hamit Şahin ve Soner İdil ölüme de berabere gitti.

15 Aralık 2016 Vatan Gazetesi 10. sayfa

Daha fazlasını oku