Şehit olduğu dağda uğurlandı

Piyade Uzman Çavuş Semih Şahin, PKK’nın en stratejik noktalarından Kuzey Irak’taki Kani Rash’i ele geçirirken teröristlerin düzenlediği havan saldırısında sehit düştü. Komando arkadaşları Şahin’i, Kuzey Irak’ta şehit olduğu Dalya Dağı’nda tören yaparak uğurladı.

17 Nisan 2018 Vatan Gazetesi 11. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

TSK, Mart ayının başından beri Suriye’deki operasyonlarının dışında sınır ötesinde de terör örgütü PKK’ya karşı ‘Önleyici Müdahale Konsepti’ çerçevesinde ‘kararlılık operasyonları’ düzenliyor. Teröristlerin baharın gelmesiyle birlikte artması beklenen hareketliliği büyük oranda engelleniyor. Bu çerçevede komandolar Irak’ın kuzeyindeki Hakurk ve Kani Rash bölgelerinde operasyonlara devam ediyor.

Kartal yuvasında tören
Yüksekova 3. Piyade Tümeni’ne bağlı birliklerin yürüttüğü operasyonda geçtiğimiz Çarşamba günü 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Semih Şahin, PKK’nın en stratejik noktalarından Kani Rash’taki Dalya Dağı’nda teröristlerin düzenlediği havan saldırısı sonucu şehit oldu. Saldırıda 3 asker de yaralandı. Ancak Şahin’in komando arkadaşları şehitlerini Dalya Dağı’ndaki mevziden askeri komando tugayının sancağı altında uğurladı. Kartal yuvasındaki törende şehit Semih Şahin son yolculuğuna dualarla gönderildi. Hakkari’den memleketi Kırşehir’e gönderilen şehit Semih Şahin’in cenazesine binlerce kişi katıldı.

Sözde mahkeme imha edildi
Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Kani Rash ve Hakurk’a düzenlenen sınır ötesi operasyonla örgütün dağ kadrosundaki teröristlerin etkisiz hale getirildiğini belirtiyor. Ağar, YPG/PKK’nın etki, moral ürettiği ve ‘girilemez’ dediği yerlere girildiğini bu sayede ‘sözde’ bahar atılımı yapacağını, Afrin’in intikamını Şemdinli’de alacağını iddia eden örgüte darbe vurulduğunu belirtiyor. Komandoların sınırın 15 km içine kadar girdiği belirten Ağar, Kani Rash’ın örgütün ‘sözde’ iradesini temsil eden mahkemenin de imha edildiğini söylüyor. Böylece Kani Rash’taki sözde mahkemeleri vasıtasıyla vatandaşlar üzerinde ürettiği etki de bitti.

NOT: Haberin 17 Nisan 2018 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan () okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.