Bu meslekler gözden düşüyor

ÖSYS sonuçlarının açıklanmasıyla toplam kontenjanın yaklaşık dörtte birinin boş kaldığı ortaya çıktı. Toplamda 910 bin olan kontenjanın yaklaşık 215 bini tercih edilmedi. ODTÜ, Boğaziçi, İTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi gözde devlet üniversiteleri ile Bilkent, Koç ve Sabancı gibi vakıf üniversitelerinde boş yer kalmadı. Jeofizik, jeoloji, maden mühendisliği, işletme, iktisat, fen ile bilgisayar teknolojileri öğretmenliği gibi bölümleri adaylar tercih etmedi.

10 Ağustos 2017 Vatan Gazetesi 14. sayfa

Okumaya devam…

Türkiye güvensizlikte dünya lideri: Kimselere güvenmiyoruz!

‘Türkiye’de ve Dünyada Vatandaşlık’ raporunda açıklanan sonuçlara göre Türk insanı birbirine karşı güvensizlikte dünya lideri oldu. Her 4 Türk’ten 3’ü karşılaştığı insanların kendisinden yararlanmaya çalıştığını belirtti. Karşısındaki insanı güvenilir bulanların oranı ise sadece yüzde 14’te kaldı. Katılımcıların yarısından fazlası politikacıların siyasete maddi kazanç temin etmek için girdiğini düşündüğünü söylerken, tamamına yakını kamu hizmetlerinde yolsuzluk olduğunu belirtti.

9 Aralık 2015 Vatan Gazetesi 16. sayfa

9 Aralık 2015 Vatan Gazetesi 16. sayfa

Okumaya devam…

En iyi 50’de 6 Türk üniversitesi

Uluslararası yükseköğretim derecelendirme kuruluşu THE’nın Asya üniversiteleri sıralamasında ilk 50’ye 6 Türk üniversitesi girdi. Listeye giren ODTÜ, Boğaziçi, İTÜ, Bilkent, Sabancı ve Koç üniversiteleri Asya’nın en güçlü okulları arasında yer aldı.

Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi

Okumaya devam…