Hatay’a atılan füzenin olağan şüphelisi Esad!

Önceki gece Hatay’ın Yayladağı ilçesindeki sınır karakolu yakınına düşen füzenin Suriye’de rejim kontrolündeki bölgeden atıldığı tespit edildi. Kırsal bölgeye düşen Rus yapımı Tochka-U füzesinin Suriye’de sadece Esad’a ait rejim güçlerinin envanterinde olduğu ifade ediliyor. Uzmanlar füzenin karakola isabet etmesi halinde büyük kayıp yaşanacağını belirtiyor.

21 Mart 2018 Vatan Gazetesi 10. sayfa

Daha fazlasını oku

Ruslardan sonra Avrupa füzesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa ziyaretinde Fransız-İtalyan ortak yapımı hava savunma sistemi SAMP/T için işbirliği anlaşma imzalayacak. Anlaşmayla sistemi üreten Eurosam, milli sistem Hisar-U’nun gelişimine destek verecek. Uzmanlar Türkiye’nin S-400’lerden sonra SAMP/T ve Aster 30 füzesi alımı da yapabileceğini belirtiyor.

5 Ocak 2018 Vatan Gazetesi 11. sayfa

Daha fazlasını oku

Türkiye’nin S-400 ikilemi!

Türkiye’nin almak üzere olduğu Rus S-400 füze sistemini değerlendiren uzmanlar, iyi bir planlamayla sistemlerin Türkiye’nin hava savunma yeteneğini geliştireceğini söylüyor. Ancak sistemin Türkiye’yi hedef alacak balistik füze tehditlerine karşı tümden bir çözüm sağlamayacağı belirtiliyor.

8 Ağustos 2017 Vatan Gazetesi 9. sayfa

Daha fazlasını oku

S-400’de teknik konular tamam sıra finansmanda!

Türkiye’nin Rusya’dan almak istediği S-400 Hava Savunma Sistemi için teknik konularda anlaşıldığı açıklandı. Mali konulardaki görüşmeler sürüyor. Anlaşmanın Temmuz’da İstanbul’da yapılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki görüşmede karar bağlanması bekleniyor.

4 Haziran 2017 Vatan Gazetesi 11. sayfa

Daha fazlasını oku