İkiyaka’da 24 saat (3): Mehmetçiğin mekkare timi!

Hakkari Yüksekova’daki İkiyaka Dağları’nda vatanı koruyan Mehmetçik için teröristlerden çok daha zorlu bir tehdit var o da coğrafya. Ayakta durmanın bile zor olduğu sarp ve dik kayalıklarda imdatlarına TSK’nın kadrolu katırlarından oluşan ‘mekkare takımı’ yetişiyor.

1 Eylül 2017 Vatan Gazetesi 9. sayfa

Daha fazlasını oku

İkiyaka’da 24 saat (1): İkiyaka’ya baharı komandolar getirdi

Burası Zap, Harkuk, Metina gibi kamplarda bulunan teröristlerin havaların ısınmasıyla birlikte Türkiye’ye giriş yaptıkları yer. 3 bin 200 rakımlı İkiyaka Dağları… Coğrafi koşulları nedeniyle PKK için öyle elverişli bir noktaydı ki, mağaralardan çıkıp bölgede klip bile çekiyorlardı. Türk komandosu bu Mart’ın sonunda işte o dağlara baharı getirdi. VATAN ekibi, 1001 kapısını teröristlere kapatan o kritik operasyonu bizzat kahraman komandolardan dinledi. İşte an be an sarp kayalıklar arasındaki kritik operasyonun ayrıntıları…

30 Ağustos 2017 Vatan Gazetesi 1. sayfa

Daha fazlasını oku

Komuta komandolarda!

YAŞ kararlarında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda ‘Özel Kuvvetler’ geçmişi bulunan 10 albay general oldu. Sahada terör tecrübesi yüksek ancak kurmay olmayan çoğunluğu komando kökenli 20 albay da tuğgeneralliğe atandı. Terfileri “Savaşçı ekip kuruldu” diyerek yorumlayan uzmanlar, TSK’nın 2018’de de terörle mücadeleye aynı kararlılıkla devam edeceğini belirtiyor.

5 Ağustos 2017 Vatan Gazetesi 10. sayfa

Daha fazlasını oku