Türk savunma sanayisinden ‘SAHA’da gövde gösterisi

Türk savunma sanayisinin önemli firmalarının katıldığı SAHA EXPO 2018’de yerli teknolojiler gövde gösterisi yaptı. Fuarda Bayraktar TB2’den Kanatlı güdüm kitine kadar kullanıma başlanan ürünler ile döner namlulu bomba atar gibi ilk kez sergilenen birçok yerli teknolojik ürün tanıtıldı.

16 Eylül 2018 Vatan Gazetesi 10. sayfa

Daha fazlasını oku

“Neleri başarabileceğimizi ispatlıyorsunuz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör operasyonlarının gözdesi Bayraktar TB2 İHA’ların üretildiği Baykar’ın Ar-Ge ve üretim tesislerini ziyaret etti. Erdoğan yerli İHA’yı geliştiren mühendislere, “Bu ülkenin neleri başarabileceğini ispatlıyorsunuz” dedi.

3 Ağustos 2017 Vatan Gazetesi 8. sayfa

Daha fazlasını oku

Milli mucitler yetiştirecekler

Silahlı ilk milli İHA’yı geliştiren Selçuk Bayraktar’ın da aralarında bulunduğu bir grup genç girişimci Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı’nı kurdu. Yapay zekadan sağlık teknolojilerine kadar bir çok alanda çalışacak vakıf 1001 teknoloji takımı kurmayı hedefliyor.

4 Mart 2017 Vatan Gazetesi 15. sayfa

Daha fazlasını oku

Silahlandı: Milli İHA’ya yerli füze!

Milli İHA Bayraktar TB2 silahlandırıldı. Kanatlarına Roketsan’ın geliştirdiği uzun menzilli anti tank füzesi UMTAS takılan Bayraktar TB2, dün ilk defa yaptığı atış testinde 16 bin feet irtifadan, yaklaşık 8 km uzaklıktaki hedefi yüzde 100 isabetle vurdu. Türkiye bu gelişmeyle silahlı İHA üreten dünyadaki 5 ülkeden biri oldu.

18 Aralık 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa
18 Aralık 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa

Daha fazlasını oku