Fethiye ve Buca’dan gitmişlerdi…

Yunanistan’a kıyameti yaşatan orman yangınında en çok zarar gören ve büyük kayıpların yaşandığı Nea Makri ve Neos Voutzas kasabalarını Türkiye’den giden Anadolulu Rum mübadiller kurdu. Yeni Fethiye (Nea Makri) ile Yeni Buca (Neos Voutzas) da onlarca kişi denize ulaşamadan hayatını kaybetti.

27 Temmuz 2018 Vatan Gazetesi 10. sayfa

Daha fazlasını oku

Yangın gözaltındaki Cezayirli komşunun izmaritinden çıkmış!

Fransa’nın Mulhouse kentinde üçü Türk dört çocuk ve bir yetişkinin hayatını kaybettiği yangından iki saat sonra gözaltına alınan 28 yaşındaki Cezayirli komşunun suçunu itiraf ettiği ortaya çıktı. Yangın aynı binada yaşayan Cezayirli gencin bodruma attığı sigara izmaritinden çıkmış.

4 Ekim 2017 Vatan Gazetesi 6. sayfa

Daha fazlasını oku

300 liralık önlem hayatlarını kurtarabilirdi!

Aladağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırlattığı bilirkişi raporuna göre yurtta yangın çıkmasını önleyen 300 liralık bir kaçak akım rölesi olsa büyük ihtimalle yangın çıkmayacaktı. Yurdun plastik madde PVC’den olan ve kolu bulunmayan kapısı yerine 500 liralık panik kolu olan ve yüksek ısı ile ateşe dayanıklı bir yangın acil kapısı olsa öğrenciler yangın merdivenine ulaşabilecekti.

2 Aralık 2016 Vatan Gazetesi 11. sayfa
2 Aralık 2016 Vatan Gazetesi 11. sayfa

Daha fazlasını oku

1000 derece ısıya dayanıklı kumaş ürettiler!

TSK’ya KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) kişisel koruma sistemleri üreten Norm Teknoloji, kumaş inceliğinde 600-1000 derecelik ısıya dayanan elyaf geliştirdi. Kumaş, kıyafet haline getirildiğinde itfaiyeciler ile yüksek ısıda çalışan demir çelik ocakları ve cam işçilerinin hayatını kurtaracak.

25 Mayıs 2015 Vatan Gazetesi 3. sayfa
25 Mayıs 2015 Vatan Gazetesi 3. sayfa

Daha fazlasını oku