Bir haftada 4’üncü göçük!

Ümraniye’de bir inşaatın istinat duvarı çöktü, arabalar çukura yuvarlandı. Yoğun yağış alan İstanbul’da bir haftada dördüncü göçük meydana geldi. Uzmanlar yağış rejiminin değiştiğini ve suyu tahliye edecek drenaj sistemleri yapılırken kullanılan hesap yöntemlerinin değişmesi gerektiğini belirtiyor.
31 Temmuz 2018 Vatan Gazetesi 11. sayfa

Daha fazlasını oku

Dolu korkusu!

‘Ceviz büyüklüğünde dolu yağabilir’ uyarısı, geçen yıldan tecrübeli İstanbulluları korkuttu. İSPARK ve AVM otoparkları ile kapalı özel otoparklar sabahtan tıka basa doldu. Koridorlara bile araç park edildi. Dolu fırsatını kaçırmayan bazı fırsatçılar park ücretini iki katına çıkardı. Otoparklarda yer bulamayan bazı araç sahipleri ise battaniye, örtü, karton ve seccadelerle önlem aldı.
27 Haziran 2018 Vatan Gazetesi 10. sayfa

Daha fazlasını oku

ERTESİ GÜN

29 Temmuz 2017 Vatan Gazetesi 1. sayfa

İstanbul’da önceki gün yağan ceviz büyüklüğünde dolu binlerce arabaya hasar verdi. Camları yenilemek için 1 haftalık kuyruk var. Koşuyolu, Acıbadem gibi fırtınanın vurduğu semtlerde en erken camcı randevusu salı gününe alınabiliyor.
20 dakikada metrekareye 40 kilo yağış düşen İstanbul’da asıl zararı dolu verdi. Dün araçlar cam ve kaporta yenileme için sabahın ilk saatlerinde kuyruk oldu. VATAN oto sanayileri gezdi. İşte ertesi gün bilançosu:
* Birçok sürücü patlayan camlarını değiştirmek için geldi. Yeni cam 300-700 TL arası. Ancak her tamirciye en az 50-100 araç gelince cam kalmadı. 1 hafta sonraya gün verenler var.
* 20 milyon araçtan 4 milyonu kaskolu. Kaskoda dolu maddesi yoksa özel sigorta onarımı karşılamıyor.
* Tamircilerin çoğu peşin para getirene hizmet veriyor. Kasko evraklarıyla uğraşmak istemiyor.
* Kaportası hasar görmüş araçlara 1 ay sonraya bile gün veriliyor.
Fotoğraf: İLKER AKGÜNGÖR