Dolu korkusu!

‘Ceviz büyüklüğünde dolu yağabilir’ uyarısı, geçen yıldan tecrübeli İstanbulluları korkuttu. İSPARK ve AVM otoparkları ile kapalı özel otoparklar sabahtan tıka basa doldu. Koridorlara bile araç park edildi. Dolu fırsatını kaçırmayan bazı fırsatçılar park ücretini iki katına çıkardı. Otoparklarda yer bulamayan bazı araç sahipleri ise battaniye, örtü, karton ve seccadelerle önlem aldı.
27 Haziran 2018 Vatan Gazetesi 10. sayfa

Daha fazlasını oku

“Kuzey Kutbu soğumadan Türkiye ısınmaz”

Kuzey Kutbu’nda sıcaklığın aniden artarak -20 dereceye gelmesi uzmanları şaşırttı. Başta Erzurum ve Ardahan olmak üzere -35 dereceyi gören Doğu Anadolu’daki şehirler kutuplardan daha soğuk bir hafta geçirdi. İklim bilimci Prof. Dr. Levent Kurnaz, “Türkiye’de ve İstanbul’da beklenen soğuğun nedeni Kuzey kutbundaki sıcaklık artışı. Kutuplar soğumadan Türkiye ısınmaz” dedi.

28 Aralık 2016 Vatan Gazetesi 2. sayfa

Daha fazlasını oku

“Gerçek bahar hafta başında geliyor”

Baharın ortasında yağan ‘Nisan karı’ yaşamı felç etti. Afyon-Antalya yolu kapanırken bir çok araç yolda kaldı. Uzmanlar bazı bölgelerde yaklaşık 45 yıldır bu mevsimde görülmeyen kar yağışı için, “Kuvvetli poyraz karı Orta Avrupa’dan Türkiye’ye getirdi. Önümüzdeki hafta gerçek baharı yaşayacağız” diyor.

10 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 6. sayfa
10 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 6. sayfa

Daha fazlasını oku