“Yeni havalimanının yüzde 80’i tamamlandı”

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 3. havalimanı inşaatının yüzde 80’inin tamamlandığını açıkladı. Yeni havalimanının 29 Ekim’de hizmete gireceğini vurgulayan Arsan, açılışın ardından 24 saat içerisinde uçuşların Atatürk Havalimanı’ndan yeni havalimanına aktarılacağını belirtti.

11 Şubat 2018 Vatan Gazetesi 1. sayfa

Daha fazlasını oku

3’üncü Havalimanı’nın şoförleri Vietnam’dan

3’üncü Havalimanı inşaatında kamyon şoförü eksikliğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İş yok diyorlar. Sigortalı işi beğenmiyorlar. Vietnam’dan buraya şoför getirildi” dedi. İnşaatı gerçekleştiren İGA konsorsiyumu ise sorunu aşmak için şu ana kadar Vietnam’dan 244 kamyon şoförü getirdi.

17 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa
17 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa

Daha fazlasını oku

‘Banliyö’de kriz var!

Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Marmaray’ın ikinci etabında sıkıntı olduğunu projeyi üstlenen İspanyol OHL firmasının işi ağırdan aldığını söyledi

Kurutma tekniği
Ulaştırma Bakanı Elvan dün Üçüncü Köprü ve Üçüncü Havalimanı inşaatlarını gezdi. Havalimanı alanının dört üçlük bölümünün bataklık olduğunu doğruladı, ‘Zemini sağlamlaştırmak için Wick Drain tekniği kullanıyoruz’ dedi.

Gecikme yok
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün kulelerinin son beton parçası da dün konuldu. Köprüyü oluşturacak ilk tabliyeyi Elvan yerleştirdi ve 6 bin 500 kişinin çalıştığı proje için müjdeyi verdi: Gecikme yok 29 Ekim 2015’e yetişecek.

27 Aralık 2014 Vatan Gazetesi 9. sayfa
27 Aralık 2014 Vatan Gazetesi 9. sayfa

Daha fazlasını oku