ERTESİ GÜN

29 Temmuz 2017 Vatan Gazetesi 1. sayfa

İstanbul’da önceki gün yağan ceviz büyüklüğünde dolu binlerce arabaya hasar verdi. Camları yenilemek için 1 haftalık kuyruk var. Koşuyolu, Acıbadem gibi fırtınanın vurduğu semtlerde en erken camcı randevusu salı gününe alınabiliyor.
20 dakikada metrekareye 40 kilo yağış düşen İstanbul’da asıl zararı dolu verdi. Dün araçlar cam ve kaporta yenileme için sabahın ilk saatlerinde kuyruk oldu. VATAN oto sanayileri gezdi. İşte ertesi gün bilançosu:
* Birçok sürücü patlayan camlarını değiştirmek için geldi. Yeni cam 300-700 TL arası. Ancak her tamirciye en az 50-100 araç gelince cam kalmadı. 1 hafta sonraya gün verenler var.
* 20 milyon araçtan 4 milyonu kaskolu. Kaskoda dolu maddesi yoksa özel sigorta onarımı karşılamıyor.
* Tamircilerin çoğu peşin para getirene hizmet veriyor. Kasko evraklarıyla uğraşmak istemiyor.
* Kaportası hasar görmüş araçlara 1 ay sonraya bile gün veriliyor.
Fotoğraf: İLKER AKGÜNGÖR

“Kuzey Kutbu soğumadan Türkiye ısınmaz”

Kuzey Kutbu’nda sıcaklığın aniden artarak -20 dereceye gelmesi uzmanları şaşırttı. Başta Erzurum ve Ardahan olmak üzere -35 dereceyi gören Doğu Anadolu’daki şehirler kutuplardan daha soğuk bir hafta geçirdi. İklim bilimci Prof. Dr. Levent Kurnaz, “Türkiye’de ve İstanbul’da beklenen soğuğun nedeni Kuzey kutbundaki sıcaklık artışı. Kutuplar soğumadan Türkiye ısınmaz” dedi.

28 Aralık 2016 Vatan Gazetesi 2. sayfa

Daha fazlasını oku

Twitter’da vali-öğrenci kar tatili savaşları

Kocaeli Valiliği’nin resmi twitter hesabını ele geçiren hackerlar öğrencilere bir günlük kar tatili verdi. Vali Güzelbeyoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulların açık olduğunu duyurdu. Ancak Pazartesi gününü tatil sanan bazı öğrenciler okula gelmedi. Öğrencilerin tatil istediği İstanbul Valisi Vasip Şahin de dünyada üçüncü trend topic oldu.

5 Ocak 2016 Vatan Gazetesi 6. sayfa
5 Ocak 2016 Vatan Gazetesi 6. sayfa

Daha fazlasını oku