Yüzbaşı Murat Eren’i kurtarmak!

Hakkında tutukluluk ve mahkumiyet kararı veren tüm yargı mensuplarının açığa alındığı ya da tutuklandığı emekli Yüzbaşı Murat Eren hala cezaevinde yatıyor. Kumpas davalarında hapiste kalan tek kişi olan Eren’in serbest kalabilmesi için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na itiraz edildi.

29 Temmuz 2016 Vatan Gazetesi 1. sayfa
29 Temmuz 2016 Vatan Gazetesi 1. sayfa

Daha fazlasını oku

3’üncü köprüye iptal diyen hakime atama!

3 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi 2. sayfa
3 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi 2. sayfa

İstanbul’da yapılan 3. köprü ve bağlantı yolları için 10 Haziran’da iptal kararını veren İstanhnbul İdare Mahkemesi Üyesi Hakim Serkan Mangal, HSYK tarafından Danıştay Tetkik Hakimliği’ne atandı. Hakim Serkan Mangal’ın atama kararı 3. köprüyle ilgili kararın yayınlanmasından bir gün sonra HSYK 1. Dairesi tarafından açıklanan 12 Haziran 2015 tarihli 944 sayılı İdari Yargı Kararnamesi’nde ilan edildi. Kuzey Ormanları Savunması’nın verdiği bilgiye göre hukuk çevrelerinde Danıştay Tetkik Hakimliği karar mekanizmasından uzaklaştırma olduğu için ‘terfien sürgün’ olarak değerlendiriliyor.
İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Savcıları bunlar yaktı!

HSYK 2. Dairesi tarafından görevden uzaklaştırılan 4 savcı hakkında hazırlanan HSYK raporuna göre savcı Zekeriya Öz masraflarını Ali Ağaoğlu’nun ödediği iddia edilen Dubai tatili, Muammer Akkaş ise operasyonu aceleye getirmek ve adliye önünde dağıttığı basın açıklaması nedeniyle uzaklaştırıldı. Savcı Celal Kara gözaltındaki kişilere savunma hakkı vermemek, Mehmet Yüzgeç ise delilsiz gözaltı yapmakla suçlanıyor.

31 Aralık 2014 Vatan Gazetesi 12. sayfa
31 Aralık 2014 Vatan Gazetesi 12. sayfa

Daha fazlasını oku