Afrin’e iki km!

ÖSO bileşenlerinden Azadi Tugayı, Afrin’in doğusundaki Kibar köyünü PKK/YPG’den temizleyerek şehrin dış mahallelerine olan mesafeyi 2 km’ye indirdi. Ayrıca terör örgütün özel kuvvetleri HAT’ın karargahı, eğitim kampı ve araçları da ele geçirildi.

12 Mart 2018 Vatan Gazetesi 11. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Zeytin Dalı Harekatı’nın 51’inci gününde TSK ve ÖSO birliklerinin hızlı ilerleyişi sürüyor. Dün Afrin’in kuzeyinde Türkiye sınırına dapha yakın bölgede bulunan Ali Bek köyü ile Afrin’in doğusunda kalan Kibar köyünü terör örgütü YPG/PKK’dan temizlendi. Böylelikle Afrin’e en yakın nokta olan Kibar köyünden şehrin dış mahalleleri ve sanayi bölgesi ile olan mesafe 2 km’ye kadar indi.

“Afrin hemen karşımızda”
Kibar köyünü ele geçiren ÖSO içinde yer alan Azadi Tugayının komutanı Müeyyed Eş Şeyhani yayınladığı bir video ile Afrin’e uzaklıklarının 2 km olduğunu ve operasyon hazırlıklarına devam ettiklerini duyurdu. ÖSO mensupları Afrin’in doğusunda bulunan hakim tepelerdeki noktalardan şehri gözetliyor. Çoğunluğu Kürt savaşçılardan oluşan Azadi Tugayı’nın komutanı Müeyyed Eş Şeyhani, “Afrin artık hemen karşımızda. Afrin’i de, Kamışlı’yı da PKK/YPG temizleyeceğiz” dedi.

Afrin için takviye gönderiliyor
Ayrıca PKK/YPG’den temizlenen köylerde halka yapılan gıda, giyecek ve tıbbi yardımlar devam ediyor. ÖSO mensupları yaşlı ve engelli kişileri güvenli bölgeye taşıyor. Afrin şehir merkezine düzenlenecek operasyon öncesi bölgeye yapılan takviyeler sürüyor. Hamza Tugayı, Afrin’in kurtarılması için bölgeye takviye birlikler ve silahlı araçlar gönderiyor. Önceki gün alınan bölgelerdeki arama tarama faaliyetleri de devam ediyor.

Özel birlik kampı ÖSO’nun elinde
Terör örgütü PKK/YPG’nin özel birlikler olarak tanıttığı tam donanımlı ve özel eğitimli olduğu belirtilen HAT’a ait Afrin’in 2 km dışındaki karargah ve eğitim kampı da ÖSO birlikleri tarafından ele geçirildi. HAT mensubu teröristlerin kaçarken geride bıraktığı eğitim kampının içindeki mağarada bulunan araçlara ve askeri malzeme ile mühimmata da el konuldu. HAT kampı daha önce rejim tarafından ‘135. Alay’ olarak kullanılırken, rejim askerlerinin çekilmesinden sonra terör örgütünün kontrolüne geçmişti.

12 Mart 2018 Vatan Gazetesi 11. sayfa

Savaş uçakları vurdu
Yerel kaynaklar ise TSK’ya ait savaş uçaklarının Afrin’e yakın Maratah ile Tallaf köyleri ekseninde bulunan PKK/YPG hedeflerini vurduğunu bildirdi. Savaş uçaklarının yanı sıra SİHA’ların da bölge üzerinde olduğu belirtiliyor.

12 Mart 2018 Vatan Gazetesi 1. sayfa

NOT: Haberin 12 Mart 2018 tarihli Vatan Gazetesi’ndeki hali buradan(http://www.gazetevatan.com/afrin-e-iki-kilometre–1149845-gundem/ ve http://www.gazetevatan.com/ozel-birlik-kampi-oso-nun-elinde-1149854-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.