“Özellikle doktorları vurdular”

İsrail Ordusu’nun Kara Pazartesi gününde yaptığı katliam sırasında bir sağlık görevlisi öldü, birçok doktor ve sağlık görevlisi vurularak yaralandı. Bacaklarından vurulan Kanadalı doktor Tarek Loubani, “İsrailli keskin nişancılar özellikle hedef gözeterek bizi vurdu. Sivil savunma yeleği giymiş paramedik Musa Abuhassanin ise ateş altındaki yaralıları kurtarmaya çalışırken göğsünden vurularak öldürüldü” dedi.

17 Mayıs 2018 Vatan Gazetesi 12. sayfa

Daha fazlasını oku

200 yataklı El Bab Hastanesi’nin yarısı bitti

Türkiye’nin Cerablus’tan sonra El Bab’ta inşa ettiği 200 yataklı hastane inşaatının yarısı tamamlandı. Bölgenin en büyüğü olacak El Bab Hastanesi’nin 2018’in Mart’ına kadar tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

21 Kasım 2017 Vatan Gazetesi 8. sayfa

Daha fazlasını oku

ÖSYM yine ‘TUS’ oldu!

Ankara İdare Mahkemesi 20 Eylül’de yapılan 2015 Sonbahar Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda sorulan 3 soruyu hatalı olduğu gerekçesiyle iptal etti. ÖSYM’nin başvurular üzerine hatalı bularak iptal ettiği 8 soru ile yanlış olduğu ortaya çıkan 11 soru iptal edilmiş oldu.

2015 TUS Sonbahar'da toplam 11 soru hatalı olduğu için iptal edildi
2015 TUS Sonbahar’da toplam 11 soru hatalı olduğu için iptal edildi

Daha fazlasını oku

ÖSYM yine ‘TUS’ oldu!

Yaklaşık 8 bin doktorun uzmanlık için girdiği TUS’ta bir sorunun hatalı çıkması üzerine puanlar yeniden hesaplanmış ve ÖSYM doktorlardan ikinci kez tercih yapmalarını istemişti. Farklı bir mahkeme aynı sınavdaki farklı 2 soruyu daha hatalı olduğu gerekçesiyle iptal etti. ÖSYM daha ikinci yerleştirme sonuçlarını açıklayamadan doktorlardan üçüncü kez tercih yapmalarını istedi.

30 Ekim 2015 Vatan Gazetesi 7. sayfa
30 Ekim 2015 Vatan Gazetesi 7. sayfa

Daha fazlasını oku