Bahçeli’nin fotoğrafçısı MHP’nin Hakkari adayı oldu

MHP’nin Hakkari 1. sıra adayı 21 yıldır partide fotoğrafçılık yapan Mehmet Ayhan Günaydın oldu. HDP’nin kalesi Hakkari’den aday olan Günaydın, “MHP, Sivas’tan ötede yok sözüne tepki olarak en doğudaki Hakkari’den aday oldum. Hakkari’ye gidip insanlarla buluşarak kampanyamı yapacağım” dedi.

9 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 11. sayfa
9 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 11. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

MHP’nin Hakkari 1. sıra adayı 21 yıldır partide fotoğrafçılık yapan Mehmet Ayhan Günaydın (48) oldu. Alpaslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’ye en yakın olan isimlerden biri olarak bilinen ve Ülkücü camianın en sevilen isimlerinden biri olan Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezunu Günaydın’ın adaylığı partide heyecan yarattı. Şair olarak tanınan Günaydın Ortadoğu Gazetesi’nde de köşe yazıyor.

Bahçeli’ye sürpriz oldu
HDP’nin kalesi olarak bilinen Hakkari’den adayı aslen Tokatlı olan Mehmet Ayhan Günaydın,VATAN’a şöyle konuştu: “Ben MHP Sivas’tan ötede yok sözüne karşı demokratik tepkimi koymak için aday oldum. Hakkari’ye MHP liderinin sesini ve muhabbetini götürmek istiyorum. Sayın Bahçeli uygun gördü listeye koydu. Genel Başkanımıza ben söylemedim. Ona da sürpriz oldu. Bana, ‘Neden Hakkari?’ diye sordu. Ben de ‘Daha doğusunu bulamadım efendim’ deyince niyetimi anladı ve tebessüm ederek ‘hayırlı olsun’ dedi. Askerliğimi Van’ın Çatak ilçesinde Hakkari sınırında yaptım. Askerliğim boyunca Hakkari’de Kato ve Herekol dağlarındaki operasyonlara katıldım.”

“HDP’liler rahatça geziyor, MHP’li neden Hakkari’ye gitmesin?”
Mehmet Ayhan Günaydın, Hakkari’de kampanya yürüteceğini belirtiyor: “Binlerce yıllık kardeşliğin altına dinamit koyulmak isteniyor. Buna dur diyebilmek ve MHP liderinin ülke sevdasını anlatmak için adayım. Genel Başkanımızın elini öpüp duasını aldıktan sonra seçim çalışması için Hakkari’ye gideceğim. Hakkari’de daha ofis tutulmadı. Heyecanlanan arkadaşlarla istişare toplantıları yapacağız. Mezra mezra dolaşıp insanların ayaklarına giderek kardeşliği anlatacağım. Büyüklerin elini öpüp, duasını almak istiyorum. Sert bir tepkiyle karşılaşacağımı düşünmüyorum. Annelerimizin iğne oyası gibi işlediği kardeşliğe zarar gelmesin yeter. HDP adayları ülkenin her tarafında rahatça dolaşabiliyor. MHP adayı neden Hakkari’de sesini duyuramasın? Bir saldırıya ihtimal vermiyorum. Daha önce Çukurca Belediye Başkan Adayımız yüzde 18 oy aldı. Hakkari’de her dönem adayımız ve bir tabanımız var.”

9 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa
9 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa

NOT: Haberin 9 Nisan 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/mhp-nin-hakkari-adayi-bahceli-nin-fotografcisi–776847-gundem/) okunabilir.

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.