‘Kendi kendini düşürdü!’

Nevşehir’de nezarete götürülürken merdivenlerden düşerek beyin kanaması geçiren ve 5 gündür komada uyutulan Şaban Tunca’yı darp etmekle suçlanan polislerden savunma…

17 Temmuz 2014 – Vatan Gazetesi


‘Kendi kendini düşürdü!’

Şaban Tunca’yı darp etmekle suçlanan polislerden savunma…

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ | 17 Temmuz 2014 Perşembe – 2:30

Şaban Tunca’nın nezarete götürülürken düşerek komaya girmesiyle ifade veren polisler, “Ayağını merdivenin korkuluklarına takarak kendi düştü” dedi.

Nevşehir, Derinkuyu’da trafik kontrolü sırasında tartıştığı polislerce nezarethaneye götürülürken darp edildiği iddia edilen Şaban Tunca, beyin kanaması nedeniyle 5 gündür uyutulurken, açığa alınan üç polisin ilginç ifadeleri ortaya çıktı. Derinkuyu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada ifade veren polislerden Trafik Denetleme Büro memuru N. Ö., ailenin ceza yazmaması için kendisine rüşvet teklif ettiğini, kabul etmeyince küfür ettiklerini, kendisinin de karakoldan polis çağırdığını anlattı. Tunca’yı nezarethanelerin bulunduğu alt kata götüren polisler M. B. ve İ. D. ise ifadelerinde Tunca’nın kendi ayağını korkuluklara takarak düştüğünü söyledi. Polis İ. D.’nin ifadesine göre elleri arkadan kelepçeli olan Tunca şöyle düştü: “Şahsı elleri arkadan kelepçeli olduğu haliyle kolundan tutarak nezarethanelerin bulunduğu yere arkadaşım M.B.’ye indirdiğimiz sırada inmemek için direniyordu. Fiziki olarak bizden kuvvetli ve cüsseli olan şahıs, sağ ayağını bir anda merdivenlerin demir korkuluğuna takarak direndiği sırada birden bire dengesini kaybetmek suretiyle merdivenlerin orta kısmına doğru ters dönüp, sırt üstü başını çarparak yaralandı. Koşarak yukarı çıktım ve arkadaşlara ‘112’yi arayın, şahıs düştü, yaralandı dedim.”

‘Orantılı zorladık’

Polis İ. D. ise Tunca’yı direnmeye çalıştığı için orantılı şekilde zorlayarak aşağı indirmeye çalıştıklarını öne sürdü. Polisler yaralanarak kendilerini zan altında bıraktığı için Tunca’dan davacı oldu.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.