Suçta ‘af’ dopingi!

EGM Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Seydioğulları’nın af konulu akademik anketine göre, cezaevindekilerin yaklaşık yüzde 25’i nasıl olsa affedilirim güvencesiyle suç işliyor. Araştırmaya göre tutuklu ve hükümlülerin bile yüzde 48’i cezaların caydırıcı olmadığını söylüyor.

İNFOGRAFİK: İLKER AKGÜNGÖR

NOT: İnfoğrafiği oluşturan bilgilerin yer aldığı haber buradan (http://www.ilkerakgungor.com/nasil-olsa-af-cikar-diyerek-suc-isliyorlar/) okunabilir.

Londra’da 3 kişiyi yakan Türk katil yine firar etti!

Londra’da 2003 yılında kendisini aldattığını düşündüğü sevgilisinin kaldığı apartmanı kundaklayan ve üç kişinin ölümüne sebep olan Yılmaz Gümüş yakalandığı KKTC’de yine firar etti. Gümüş, Türkiye’ye iade edilmesinin ardından 2015’te cezaevinden izinle katıldığı babasının cenazesinden kaçarak ortadan kaybolmuştu. Üç yıldır firari olan Gümüş’ü yakalayıp elinden kaçıran ada polisi ise Gümüş’ü tekrar yakalayabilmek için KKTC’nin bir çok noktasında operasyonlar düzenliyor.

10 Mayıs 2018 Vatan Gazetesi 3. sayfa

Okumaya devam…

‘Hamal’da 2 milyar liralık kokain!

Geçtiğimiz yıl İngiltere’de piyasa değeri 512 milyon Pound (2 milyar lira) olan, 3.2 ton kokainle yakalanan Tanzanya bandıralı ‘Hamal’ isimli römorkör geminin kaptanı Mümin Şahin ve ikinci kaptanı Emin Özmen mahkemede suçlu bulundu. İngiltere tarihinin en büyük uyuşturucu kaçakçılığıyla yargılanan iki Türk’ün cezası 12 Ağustos’taki duruşmada açıklanacak.

13 Temmuz 2016 Vatan Gazetesi 7. sayfa

13 Temmuz 2016 Vatan Gazetesi 7. sayfa

Okumaya devam…