Yavuz Sultan Selim ve Avrasya İstanbul’u hızlandırdı

İstanbul trafiğini analiz eden Yandex, 2015’e göre 2017’de trafik yoğunluğunun azaldığını, ortalama hızın ise yoğun akşam saatlerinde yüzde 2, gün ortasında yüzde 5 oranında yükseldiğini saptadı. İstanbul’da Cumartesi trafiği Pazartesi gününü geçti. En yoğun trafik ise Pazartesi ve Salı günleri sabah, Cuma günleri akşam yaşandı.

19 Nisan 2018 Vatan Gazetesi 4. sayfa

Daha fazlasını oku

Köprüde onarım çilesi: “Anadolu Yakası’nı Avrupa’ya almıyorlar!”

15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri’nde 2.5 ay 24 boyunca sürecek bakım ve onarım çalışmaları başladı. Onarımın ilk günü sabah işe gitmek için yola çıkan İstanbullular saatlerce trafikte kaldı. Vatandaşlar iki şeridin kapatıldığı ve kilometrelerce kuyruğun oluştuğu çalışmalar yüzünden artan trafiğe tepki gösterdi.

13 Haziran 2017 Vatan Gazetesi 2. sayfa

Daha fazlasını oku

Serbest geçiş şart oldu!

İstanbul trafiğinin en yoğun noktalarından biri olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde daha hızlı bir akış sağlamak için uzmanlar Mahmutbey gişelerine gelecek olan Serbest Geçiş Sistemi (SGS) takılmasını öneriyor. Ulaştırma mühendisliği konusunda Türkiye’nin önde gelen ismi Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, “Serbest geçiş sistemiyle şerit disiplini sağlayıp, geçiş karmaşası önlendiği takdirde köprü trafiği yaklaşık yüzde 20-25 oranında hızlanır” dedi.

1 Ekim 2016 Vatan Gazetesi 2. sayfa
1 Ekim 2016 Vatan Gazetesi 2. sayfa

Daha fazlasını oku