Dışı sivil, içi terörist!

Afrin’de sivil olarak kaçmaya çalışırken yakalanan PKK/YPG’li teröristin üst aramasında çıkanlar şaşırttı. Sivil görünümlü teröristin üzerinden ABD Özel Kuvvetleri’nin kullandığı taktik yelek ile 3 el bombası, kalaşnikof şarjörleri ve onlarca mermi çıktı.

5 Şubat 2018 Vatan Gazetesi 1. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Afrin’de sivil halde yakalanan bir teröristin beraberinde ele geçirilen askeri ekipman bölgedeki teröristlere batı desteğini bir kez daha gözler önüne serdi. PKK/YPG’li teröriste ele geçirilen yelek Amerikan Özel Kuvvetleri’ne taktik yelek üreten Eagle Industries’e ait. ‘CIRAS MOLLE’ (Zırhlı modüler hafif yük taşıyıcı ekipman) olarak bilinen bu taktik yelek özellikle ABD Özel Kuvvetleri tarafından uzun süredir kullanıyor. Taktik yeleğin gelişmiş modellerinde şarapnele karşı korunmayı sağlayan zırh donanımı da bulunuyor.

“TSK sivilleri vuruyor yalanı”
Teröristte ayrıca Rus menşeli iki adet RGN el bombası, bir tane ABD yapımı MK-2 el bombası, şarjörler ve çok sayıda kurşun ele geçirildi. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar yakalanan teröristle ilgili, “Bu görüntüler iki nedenle anlam taşıyor. Öncelikle ‘teslimlerin’ başlamış olması. İkincisi ise teröristin sivil giyinmiş veya giydirilmiş olması. YPG/PKK sivil kıyafetle etkisiz hale getirilen teröristler üzerinden ‘TSK sivilleri vuruyor’ yalanına başvuruyor” dedi.

5 Şubat 2018 Vatan Gazetesi 8. sayfa

NOT: Haberin 5 Şubat 2018 tarihli Vatan Gazetesi’ne yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/o-hainler-vuruldu-1140518-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.