Fenerbahçelilerin arasında maç seyreden ‘Dişi Kartal’: “Fener gol atınca beni havaya attılar”

Kadıköy’deki derbide Fenerbahçelilerin arasında Beşiktaş formasıyla maç izleyen ‘Dişi Kartal’ Yağmur Gurur, “Önce kızıp formamı çıkarttırmaya çalıştılar. Sonra arkadaş olup birbirimize ilaç ve yemek tarifi verdik. Fenerbahçe gol atınca da beni havaya atıp tutarak sevindiler” dedi.

27 Eylül 2018 Vatan Gazetesi 1. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Kadıköy’deki derbiyi Fenerbahçe taraftarlarının arasında Beşiktaş formasıyla izleyen ‘Dişi Kartal’ Yağmur Gurur’u (27), VATAN buldu. Gurur, “En fazla dayağımız yer döneriz diye yola çıktık ama Fenerbahçeliler çok hoşgörülü davrandı” dedi. Yağmur Gurur, Kadıköy’de yaşananları VATAN’a şöyle anlattı:

“Dayağımızı yer döneriz”
“Fenerbahçeli arkadaşım Semih Kababulut ile maça gitmeye karar verdik. Ben koyu bir Beşiktaş taraftarıyım ve şimdiye kadar hiçbir maçı Beşiktaş formamı giymeden izlemedim. Gitmeden en fazla dayağımız yer döneriz diyerek yola çıktık. Bunu göze almıştım. Olursa elimizde çocuklarımıza anlatacağımız bir anı olur dedik. Zamanında maç çıkışlarında çok olay yaşamışlığım var. Aslında bana saldırılacağı yönünde bir endişem yoktu. Arkadaşıma bir şey yaparlar diye daha çok endişe ettim.”

“Helal olsun abla”
“Tribüne ilk geldiğimizde ‘formanı çıkart’, ‘üstüne bir şey giy’, forma uzatıp ‘bunu geçir üstüne’ diyenler oldu. Bir de ‘sana bir şey fırlatırlar, bize de gelir’ deyip yanımızdan uzaklaşanlar vardı. İlk başta bakışlar çok sertti. Ben gülücükler atıp, el sallayınca yumuşayanlar oldu. 15-20 dakika sonra ‘hadi izle bakalım’ hatta ‘helal olsun abla’ diyen bile oldu. Sonra dalga geçmeye başladılar. Devre arasında birbirimize pastil uzatmalar, ilaç ve yemek tarifleri vermeye başladık. Herkesle kanka olduk.”

“Kadınlar daha çok tepki gösterdi”
“Erkek taraftarlardan daha çok kadın taraftarlar tepki gösterdi. Gidecek maç mı bulamadın dedi birisi. Ancak sonra eğlendik. Yaşanan bir sürü tatsız olay var ama benim böyle bir hedefim yoktu. Bir şekilde düşmanlığı yumuşatmaya neden olduysa, insanları gülümsettiyse benden mutlusu olmaz. Ben gerçekten futbolseverim. İnşallah bir arada maç seyredeceğimiz günleri de görürüz.”

“Babel’in golünde bağırdım ama…”
“Fenerbahçe taraftarından hiç kötülük görmedim. Etrafımdaki herkes çok hoşgörülüydü. Kadın olmamın faydası olmuştur. Yerimde bir erkek olsaydı bu kadar ılıman olmazlardı. Arkadaşıma ‘niye alıp getirdin’, ‘bari üstüne doğru düzgün bir şey giydirseydin’ diyenler de oldu. Ancak başta tepki gösteren herkes sonradan yumuşadı. Bu benim için çok kıymetliydi. Bende kalkıp çığlık çığlığa maç seyretmedim. Gerçi Ryan Babel golü atınca kendimi tutamayıp bağırdım ama birden onlarca kafa bana dönünce susup, arkadaşımın omzunda sevinmeye devam ettim. Sonra Fenerbahçe gol atınca beni havaya atıp tuttular. Çok uzun zamandır görmeyi hayal ettiğim bir şeydi. Bu kadarını ben de beklemiyordum.”

27 Eylül 2018 Vatan Gazetesi 15. sayfa

NOT: Haberin 27 Eylül 2018 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://sampiy10.gazetevatan.com/babel-in-golunde-bagirdim-1203919-futbol-sampiy10-haber) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.