Başarı ödülü VATAN ve Milliyet’e…

Türk basınının Oscar’ı TGC Başarı Ödülleri belli oldu. Bu yıl Kültür-Sanat dalında VATAN’dan İlker Akgüngör, Araştırma dalında ise Milliyet’ten Gizem Coşkunarda haberleriyle ödül aldı.

6 Nisan 2017 Vatan Gazetesi 5. sayfa

Türk basınının Oscar ödülü olarak bilinen TGC Başarı Ödülleri belli oldu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından her yıl verilen başarı ödüllerinde bu yıl Kültür-Sanat dalında VATAN Gazetesi muhabiri İlker Akgüngör, ‘Bingazi rezaleti‘ haberi ile yılın gazetecisi seçildi. Haberde, 2012’de Libya’da ABD elçisinin hayatını kaybettiği baskını anlatan ‘13 Saat: Bingazi’nin Gizli Askerleri’ filmi konu edilmişti. Filmde teröristlere Türk bayraklı tişört giydirilmesi tepki çekmişti. Araştırma dalındaki ödülü ise Demirören Medya Grubu’nun diğer gazetesi olan Milliyet‘ten Gizem Coşkunarda ‘Dişlerimi yaptıracağı için kumayı kabul ettim’ haberiyle kazandı.

TGC Başarı Ödülleri‘ni kazanan diğer haberler ve gazeteleri ise şöyle:
Siyasal: İdris Emen Hürriyet Gazetesi: “16 Günde Beraat”
Çevre: Sami Akbıyık Habertürk Gazetesi: “Yasa Dışı Ulusal Kangal Ligi”
Eğitim: Serbay Mansuroğlu Birgün Gazetesi: “45 Öğrenciye Tecavüz”
Sağlık: Öznur Karslı Habertürk Gazetesi: “Taşıdığım Bebekle Bağım Yok” Sibel Bahçetepe Cumhuriyet Gazetesi: “24 Saatte 300 Hasta Baktı”.
Kültür-Sanat: Gökhan İlker Akgüngör Vatan Gazetesi:“Bingazi Rezaleti”, Ömer Erbil Hürriyet Gazetesi: “Osmanlı’ya Beton Sayfa”
Spor: Murat Ağca Habertürk Gazetesi: “Canımız Yanacaktı”.
Köşe Yazısı: Orhan Can Cumhuriyet Gazetesi: “Sonra Geç Olacak”.
Araştırma: Gizem Coşkunarda Milliyet Gazetesi: “Dişlerimi Yaptıracağı İçin Kumayı Kabul Ettim”
Röportaj-Söyleşi: İsmail Saymaz Hürriyet Gazetesi: “İşte Herkesin Aradığı Bylock”

6 Nisan 2017 Vatan Gazetesi 1. sayfa
6 Nisan 2017 Milliyet Gazetesi 11. sayfa

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.