Tankları toplarıyla yine IŞİD’e katıldı!

YAKLAŞIK 6 ay önce IŞİD’ten ayrıldığını ve silahlı gruplar arasındaki çatışmalarda tarafsız kalacağını bildiren Suriye’deki Davud Tugayları tekrar IŞİD’e katıldığını açıkladı.

Davut Tugayı Tarafsız Kalamadı
9 Temmuz 2014 – Vatan Gazetesi

Tankları toplarıyla yine IŞİD’e katıldı!
Suriye’deki Davut Tugayı tarafsız kalamadı

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ | 09 Temmuz 2014 Çarşamba – 2:30

Yaklaşık 6 ay önce IŞİD’ten ayrıldığını ve silahlı gruplar arasındaki çatışmalarda tarafsız kalacağını bildiren Suriye’deki Davud Tugayları tekrar IŞİD’e katıldığını açıkladı. Hatay sınırının karşısında bulunan İdlip’te faaliyet gösteren Davud Tugayı, adını İslam Devleti olarak değiştiren ve Musul’daki Nur Camisi’nde verdiği cuma hutbesinde kendini halife olarak ilan eden Ebubekir El Bağdadi’ye biat ettiklerini duyurdu. Davud Tugayları’nın elinde 50’den fazla tank olduğu belirtiliyor. Suriye Ordusu’ndan kalan tankların yanı sıra çok sayıda Katyuşa füzesi, ağır mühimmat, havan topları ve sivil araca da sahipler. Davud Tugayları, 10 tank, füzeler, havan topları, ağır mühimmatlar ve 150 aracı, bin kişilik bir savaşçı grubu eşliğinde IŞİD’in Suriye’deki merkez üssü Rakka’ya konvoyla yolladı. Konvoyun fotoğrafları da sosyal medyada yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.