Londra’da 3 kişiyi yakan Türk katil yine firar etti!

Londra’da 2003 yılında kendisini aldattığını düşündüğü sevgilisinin kaldığı apartmanı kundaklayan ve üç kişinin ölümüne sebep olan Yılmaz Gümüş yakalandığı KKTC’de yine firar etti. Gümüş, Türkiye’ye iade edilmesinin ardından 2015’te cezaevinden izinle katıldığı babasının cenazesinden kaçarak ortadan kaybolmuştu. Üç yıldır firari olan Gümüş’ü yakalayıp elinden kaçıran ada polisi ise Gümüş’ü tekrar yakalayabilmek için KKTC’nin bir çok noktasında operasyonlar düzenliyor.

10 Mayıs 2018 Vatan Gazetesi 3. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Londra’da 2003 yılında kendisini aldattığını düşündüğü sevgilisinin kaldığı apartmanı kundaklayan ve 3 kişinin ölümüne sebep olan Yılmaz Gümüş yakalandığı KKTC’de firar etti. 2005’te İngiltere’de 3 kez müebbet hapis cezasına çarptırılan Gümüş 2010’da kendi isteğiyle Türkiye’ye iade edildi. Gümüş’ün 2015’te cezaevinden babasının cenazesi için izinli çıktığı sırada firar ederek Türkiye’den kaçtığı öğrenildi.

Üç yıldır KKTC’deymiş
KKTC polisinin 1 Mayıs’ta düzenlediği operasyonla Girne’de kaldığı evde yakalanan Yılmaz Gümüş, adaya bir tır dorsesinde Girne Limanı’ndan kaçak olarak girdiğini söyledi. Suçlamaları kabul ettiği öne sürülen Gümüş, 3 yıldır KKTC yaşadığını itiraf etti. Girne Polisi, Gümüş’ün üstünde İbrahim Ahmet Güney adına hazırlanmış sahte ‘Kıbrıs Cumhuriyeti’ kimliği ve pasaportu da ele geçirdi.

İkinci firarı
Girne Polis Müdürlüğü’ndeki nezarethanede tutulan Gümüş, önceki gün saat 17.00 sıralarında fenalaştığını söyleyerek doktora gitmek istedi. Bunun üzerine zanlı Yılmaz Gümüş, polis eşliğinde Girne Akçiçek Hastanesi’ne götürüldü. Polislerin gözetiminde olan Gümüş, hastanede bir yolunu bularak bir kez daha firar etti.

Ada polisi alarmda
Yılmaz Gümüş’ün firarının ardından KKTC’de polis alarma geçti. Adanın tüm bölgelerinde, çıkış kapılarında ve havaalanında önlem alındı. Polis ekipleri Girne başta olmak üzere bir çok yere operasyon düzenleyerek ortadan kaybolan Yılmaz Gümüş’ü arıyor. Girne Polis Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise zanlıyı görenlerin en yakın polis merkezine bildirmeleri istendi. KKTC polisi Gümüş’ün firarında yardım edenler olup olmadığını da araştırıyor.

NOT: Haberin 10 Mayıs 2018 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/londra-da-3-kisiyi-yakan-turk-katil-yine-firar-etti–1164907-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.