Koç’a taziye akını

Geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un ailesi Elmadağ’da bulunan Divan Otel’de taziyeleri kabul ediyor. İş, siyaset ve sanat camiasından çok sayıda isim taziyelerini iletmek üzere otele akın etti.

23 Ocak 2016 Vatan Gazetesi 8. sayfa
23 Ocak 2016 Vatan Gazetesi 8. sayfa


İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un ailesi Taksim’de bulunan Divan Otel’de taziyeleri kabul ediyor. Taziye kabulünün başlamasıyla çok sayıda iş, siyaset ve sanat camiasından çok sayıda isim otele akın attı. Taziye yüzünden Taksim’e çıkan yollarda yoğun trafik meydana geldi.

Aile otele geldi
Taziyeleri kabul etmek üzere otele ilk olarak Vehbi Koç’un kızı Semahat Arsel, sonrasında eşi Karolin kızları Aylin ile Esra Koç, İngilterede yaşayan kardeşi Ömer Koç, babası Rahmi Koç, kardeşi Ali Koç, Ali Sabancı, Faruk Süren, Zülfi Livaneli, Ajda Pekkan, Emel Sayın, Genel Kurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Adnan Polat, Ali Şen, Vuslat Sabancı, Şevket Sabancı, Suzan Sabancı Dinçer, Haluk Dinçer, Güler Sabancı, İBB Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak, Mehmet Ağar, Cem Hakko, Ali Ağaoğlu, Türkan Sabancı, Aydın Doğan, Arzuhan Doğan Yalçındağ geldi.

“Allah cennette buluştursun”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, taziyede bulunmak için otele gelenler arasındaydı. Kadir Topbaş, “Koç şirketler grubunun başkanı aramızdan ayrıldı rahmetle anıyorum. Tüm sevenlerine, ailesine, camiasına sabır diliyorum. Allah sevenleri cennette buluştursun. Genç yaşta ve iş dünyamızın önemli bir ismi aramızdan ayrıldı. Allah başka acılarda buluşturmasın. Sabırlar diliyorum” dedi. Koç ailesi tarafından dün saat 16.00’da başlayan taziye kabulünün 7 gün boyunca süreceği açıklandı.

“Derin üzüntü yarattı”
Mustafa Koç için taziyeye gelen Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, “Çok yakın bir dostumdu. Başımız sağolsun. Vefatı bizde derin bir üzüntü yarattı” diye konuştu.

NOT: Haberin 23 Ocak 2016 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/taziye-akini-907741-ekonomi/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.