Grammy jürisinde ilk Türk

Boston’da yaşayan Berklee Müzik Koleji’nden onur ödülüyle mezun olan müzisyen Utar Artun, 58. Grammy Ödülleri’nin jürisine seçildi. 28 yaşındaki Artun, müzik dünyasının Oscar’ı olan Grammy’de dünyaca ünlü sanatçıları değerlendirecek.

8 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi Makaron eki 3. sayfa
8 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi Makaron eki 3. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Ankaralı genç müzisyen Utar Artun, Grammy Ödülleri jürisine seçildi. Grammy jürisinde yer alacak ilk Türk olan 28 yaşındaki Artun, dünyaca ünlü sanatçıları, ünlü jüri üyeleriyle birlikte değerlendirecek. Utar Artun aynı zamanda 58. Grammy Ödülleri jürisinin en genç üyesi olacak. Grammy’de daha önce Arif Mardin, Ahmet Ertegün ve Arto Tunçboyacıyan ödül almıştı.

Müzik dünyasının Oscar’ı
Boston’da yaşayan Utar Artun şöyle konuştu: “The Recording Academy’ye üye olmak çok büyük bir onur. 1 Temmuz’da ön elemesi başlayan 58. Grammy Ödülleri’nde yarışacak sanatçı ve albümleri seçecek jüri üyeleri arasında yer almak çok heyecan verici. Oscar ödüllerini veren Academy üyeleri ile eşdeğer olan Grammy jüri üyesi olmak, hem benim için hem de ülkem için bir hayli gurur verici.”

Berklee Onur Ödülü
Hacettepe Devlet Konservatuarı mezunu Artun, dünyanın en önemli müzik okulu Berklee College of Music’e burslu olarak okudu. Berklee Senfoni Orkestrası (BCSO) kompozisyon yarışmasında ‘Onur Ödülü’ kazandı. Bir çok beste ve ödül sahibi olan Artun, kendisi gibi müzisyen olan Nazan Nihal ile evli.

8 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi Makaron eki 1. sayfa
8 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi Makaron eki 1. sayfa

NOT: Haberin 8 Temmuz 2015 tarihli Vatan Gazetesi Makaron ekinde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/grammy-jurisinde-ilk-turk–810352-makaron/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.