“Fadıl tanıdığım en kötü kalpli insan”

Fadıl Akgündüz ve akrabalarına ait şirketlerle mahkemelik olan Tanju Çolak, “Bana hep iyi yüzünü gösterdi. Bir adamın bu kadar kötü kalpli olacağını düşünemezdim” dedi. Çolak, kendine ait devremülklerin elinden alındığını bunun içinde bir dava açtığını söyledi.

23 Aralık 2014 Vatan Gazetesi 13. sayfa
23 Aralık 2014 Vatan Gazetesi 13. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

 

Fadıl Akgündüz ve akrabalarına ait Caprice şirketleriyle mahkemelik olduğunu VATAN’ın ortaya çıkardığı eski ünlü futbolcu Tanju Çolak, 60 devremülkünün olduğunu ancak şirketin çoğunu haksız bir şekilde geri aldığını ifade ediyor. Çolak bir dönem yanında çalıştığı ve aralarından su sızmayan Fadıl Akgündüz’ün hayatta tanıdığı en kötü kalpli insan olduğunu söylüyor. İşte Tanju Çolak’ın ağzından Fadıl Akgündüz ile yaşadıkları.

 

“Kiralar 1.5 yıldır ödenmiyor”
“Ben şirkette 2012’ye kadar sportif koordinatördüm. Hem Siirtspor’a bakıyordum hem de oteldeki çocuklarla ilgilenip güzel şeyler yapıyorduk. Bende Fadıl’a inanıp devremülk aldım. Davada sadece 3 aylık kira borçları ödenmediği için açıldı. Ama yaklaşık 1.5 yıldır hiç bir ödeme yapılmıyor. Net bir hesap yapmadım ama kaybım 500 bin liraya yaklaşmıştır. İlk başta yaklaşık 10 ay ödeme yaptılar. Fadıl Akgündüz kafasına göre bir düzen kurmuş. Maaşlarımdan 20 devremülk hakkım vardı. Onları geri aldığı için bir dava daha açtım. Sadece ben mağdur değilim. O kadar çok mağdur var ki. İnsanlar ne yapabiliriz diye bana ulaşıyor.”

 

“Bilgisayar kayıtlarıyla oynuyor”
“Şirkete Samsun’daki 3 evimi, Samsun Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 3 katlı işyerimi verdim. İstanbul Tekstilkent’ten 3 tane dükkan verip bunların karşılığında o devremülkleri aldım. Fadıl Akgündüz kimseye bu devremülkleri bedava vermiyor. Bana anlaştığımız maaşı ödeyemeyince ‘paramı veremiyorsun ona karşılık devremülk ver dedim’, Fadıl Akgündüz’de tamam diyerek 20 devremülk verdi. İşten çıkınca insanlık adına ‘borcu yoktur’ diye yazı almadım. Bütün devremülklerin yüzde 80’ini geri aldı. Bilgisayar kayıtları elinde olduğu için istediğini yapabiliyor. İnanamazsınız. Bu adamın bu kadar kötü kalpli olacağını düşünemezdim. Bana hep iyi yüzünü göstermiş.”

 

“60 devremülküm vardı”
“Bende yaklaşık 60 tane devremülk vardı. Şimdi 15 tane kaldı. Açtığım bir diğer davada bana ait olan 20 devremülkü geri almaya çalışıyorum. Ben parayı kolay kazananlardan değilim. Köylü çocuğuyum, karda, çamurda Allah’ın verdiği yeteneğimle mücadele edip kazandım. Bunu da böyle kolay kaptırmak hiç hoş değil. Hep iyi niyetimden kaybediyorum. İki yıl önce işten ayrıldığımdan beri Fadıl Akgündüz’le görüşmedim.”

 

“Mal kaçırıyor”
“Devlet Fadıl Akgündüz’ün yaptıklarını niye kabulleniyor anlamıyorum. Bir şey olduğunda şirketleri hemen kardeşine, yeğenlerine veriyor. Şirketi alan yeğen de başka bir yeğene devrediyor. Bunlar biliniyor. Burada bir mal kaçırmaca var. Demek ki mallar Fadıl’ın. Devletin Fadıl Akgündüz’ün elindeki tüm mal varlığını alarak mağduriyeti gidermek için kullanması lazım.  Caprice Gold’ta 12 bin mağdur var. Bu yüzden aileleri parçalanan insanlar gördüm. İnşaat bitse en azından insanlar devremülklerini kendileri işletir.”

 

NOT: Haberin 23 Aralık 2014 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/-fadil-tanidigim-en-kotu-kalpli-insan–709811-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.