Premier Lig’de 23. hafta: Zirve yangın yeri!

İlker Akgüngör İngiltere Premier Lig’inin 23. haftasında oynanacak maçları değerlendiriyor. Lider Arsenal ile aynı puana sahip (44) Leicester City’yi, 43 puanlı Manchester City takip ediyor. Zirvede nefes nefese ilerleyen 3 takımın şampiyonluk mücadelesinde bu hafta kritik maçlar var. Arsenal, Londra derbisinde Chelsea’yle, Leiester City evinde son haftaların flaş takımı Stoke City ile ve Manchester City ise ilk yarı evinde 2-1 yenildiği Slaven Bilic’in öğrencilerinden oluşan West Ham United karşısında galibiyet arayacak.

Premier Lig’de 16. Hafta: Raineri ve Mourinho karşı karşıya

İngiltere Premier Lig’inin 16. haftasındaki en önemli maç Claudio Raineri’nin yönettiği lider Leicester City ile kariyerinin en kötü dönemini geçiren Jose Mourinho’nun Chelsea’si arasında oynanacak. Leicester’ın zirvede kalabilmesi, Chelsea’nin de düşme potasına girmemesi için kazanması gerekiyor. Manchester City ve Liverpool evinde, Arsenal ise deplasmanda 3 puan arayacak. Slaven Bilic’in yönettiği sakatlar ordusuna dönen (İlk 11’den 6 sakat) West Ham United ise evinde geçtiğimiz haftanın flaş ekibi Stoke City’ye karşı ayakta kalma mücadelesi verecek.

Kırmızı Şeytanlar zirvedeki yerini koruyabilecek mi?

İlker Akgüngör, İngiltere Premier Lig’inde oynanacak 8. hafta maçlarını değerlendiriyor. Kuşkusuz haftanın en önemli maçı Arsenal ve Manchester United arasındaki derbi olacak. Geçtiğimiz hafta ilk kez liderlik koltuğuna oturan Manchester United’ın, Arsene Wenger’in öğrencileri karşısında zirvedeki yerini koruyup koruyamayacağını 4 Ekim pazar günü, saat 18.00’de Londra’da oynanacak maçta göreceğiz.

Bilic’in galibiyet serisi sürecek mi? Liverpool’da Rodgers’ın suyu ısınıyor!

Gazeteci İlker Akgüngör, İngiltere Premier Lig’te oynanacak 7. hafta maçlarını değerlendiriyor. Son 3 haftayı galibiyetle kapatan Bilic’in öğrencileri bu seriyi sürdürebilecek mi? Liverpool’un başındaki Brendan Rodgers ise eleştirilerin odağında yer alıyor. Takımın kaybeden görüntüsünü değiştiremeyen Rodgers’ın suyu giderek ısınıyor.