Hmeymim tuzağı!

Rusya’nın Suriye’deki Hmeymim Üssü’ne yapılan İHA’lı saldırı ilişkilerimizi gerdi. Ancak Putin, saldırıdan Türkiye’nin sorumlu olmadığını açıkladı. Uzmanlar Suriye’deki Rus üslerine el yapımı İHA’larla yapılan saldırıların perde arkasında Rusya, Türkiye ve İran’ın işbirliğinden rahatsız olan güçler olduğunu vurguluyor. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, bölgede PKK/PYD dışında ABD’ye angaje grupların bulunduğunu ve saldırıda rol alma ihtimallerinin bulunduğunu belirtiyor. Ruslar da saldırıların arkasında ABD’nin olduğunu ima ediyor.

13 Ocak 2018 Vatan Gazetesi 19. sayfa

Daha fazlasını oku

Rus üssünde vurulan uçaklar!

Rusya Savunma Bakanlığı’nın yalanladığı Suriye’deki Hmeymim Hava Üssü’ne yapılan saldırıda tahrip olan uçakların fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğrafları yayınlayan Rus gazeteci Roman Saponkov 7 savaş uçağı, 2 kargo uçağı ve bir helikopterin tahrip edildiğini duyurdu.

6 Ocak 2018 Vatan Gazetesi 12. sayfa

Daha fazlasını oku

Ruslar Afrin’de 4 noktada!

Rus Ordusu’nun YPG’li teröristlerin bulunduğu Afrin’de 4 noktada konuşlandığı ortaya çıktı. Lazkiye’deki Rus Hava Üssü’ne görüşmeye gelen YPG’lilerin bölgeye inen helikopterlerle götürüldüğü iddia edildi.

28 Mart 2017 Vatan Gazetesi 11. sayfa

Daha fazlasını oku