AK Parti 3 büyük şehirde kan kaybetti

Cumhur İttifakı’nın üyesi MHP sayesinde mecliste çoğunluğu sağlayan AK Parti, oy oranlarında olduğu gibi Türkiye’nin 3 büyük şehri İstanbul, Ankara ve İzmir’de kan kaybetti. AK Parti, 1 Kasım 2015 seçimlerine göre İstanbul’da 6, Ankara’da 9, İzmir’de 3 puan geriye düştü. Meclise girecek vekil sayısı artmasına rağmen İstanbul ve İzmir’de yeni milletvekili kazanamayan AK Parti, üç büyük şehir arasında en çok oy kaybı yaşadığı Ankara’da bir milletvekili kaybetti.

26 Haziran 2018 Vatan Gazetesi 12. sayfa

Daha fazlasını oku

Abdullah Cevdet Caddesi Aziz Sancar oldu; 90 yıllık tartışma hortladı!

“Avrupa’dan damızlık erkek getirelim” dediği iddia edilen ama yanlış bir haberin kurbanı olan Cumhuriyet tarihinin en tartışmalı aydınlarından Dr. Abdullah Cevdet’in adının verildiği Çankaya’daki caddenin adı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce ikinci kez değiştirilerek Nobelli Prof. Dr. Aziz Sancar’ın adını aldı. Ancak 2007’de hem Ankara İdare Mahkemesi hem de Danıştay tarafından iptal edilen değişiklik tekrar mahkemelik oldu.

15 Şubat 2016 Vatan Gazetesi 5. sayfa
15 Şubat 2016 Vatan Gazetesi 5. sayfa

Daha fazlasını oku

5 bin kişiyle canlı Türk bayrağı yapacaklar

Daha önce Anıtkabir’de 6 bin gönüllü ile dünyanın en büyük canlı Atatürk portresiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Onur Tümer, 12 Mart’ta şehit aileleri ve gazilerden gelecek 5 bin kişiyle dünyanın en büyük canlı Türk bayrağını yaparak rekor kırmayı deneyecek.

4 Şubat 2016 Vatan Gazetesi 2. sayfa
4 Şubat 2016 Vatan Gazetesi 2. sayfa

Daha fazlasını oku