Ankara’ya ‘Transformers’ anıtı!

Ankaralılar sabah şehrin göbeğinde ‘Transformers’ heykelini görünce şok oldu. 1 Nisan Şakası zannedilen 3.5 metrelik granit mermerden yapılan dev heykelin Ankapark’ın tanıtımı için dikildiği ortaya çıktı.

3 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 4. sayfa
3 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 4. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Başkanlığı Sarayı’nın yakınında bulunan Atatürk Orman Çiftliği kavşağına dikilen ‘Transformers’ heykeli Ankara’da günün konusu oldu. Önce ‘1 Nisan Şakası’ zannedilen 3.5 metrelik granit mermerden yapılan dev heykelin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa’nın en büyük tema parkı olarak açacağı Ankapark’ın tanıtımı için konulduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre telif hakları nedeniyle Transformers karakterlerinin bire bir taklidi yapılamadığı için bu şekilde bir benzeri dikildi.

20 tane daha var
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in büyük önem verdiği proje için demir ve polyester kullanılarak yapılan robotlardan 20 tane bulunuyor. Projeyi “Çocuklar çıldıracak” diyerek tanıtan Melih Gökçek, yaklaşık 10 gün önce robotların beş tanesiyle çekilen fotoğraflarını kişisel Twitter hesabından paylaşarak takipçilerine “En yakışıklı otorobot hangisi” diye sormuştu. Heykeli görünce şaşıran bazı sürücüler araçlarından inerken, bazı vatandaşlar da kavşağın ortasındaki peyzaj alanına girerek yakından inceledi.

“Halüsinasyon sandım gerçekmiş”
Dünyaca ünlü bir çizgi dizi olan ve filmleri çekilen otomobile dönüşen dev robot Transformers heykelinin Ankara’ya dikilmesi sosyal medya da oldukça ilgi çekti. Sosyal medya kullanıcıları attığı mesajlarda Ankara’nın yeni heykelini yaptıkları esprilerle paylaştı.
– Sabah sabah halüsinasyon görüyorum sandım meğer gerçekmiş akıl sağlığım için çok sevindim.
– Seninleyiz demir adam.
– Paralel deseptikonların bir oyunu gibi geldi bana.
– Duşakabinoğullarının kuzey komşusu olan Otobotoğulları beyliğini temsil etmektedir.
– Paralel deseptiklara karşı milli iradeyi simgeler.
– Ortalama bir Ankaralı’nın hayatındaki en büyük eksik Transformer’dı şimdi tamamlandı.
– Dosta güven, düşmana korku verir.
– Elektrik kesintilerine karşı Türkiye’yi koruyacak süper kahraman.

3 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa
3 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa

NOT: Haberin 3 Nisan 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/bu-da-bizim-sanayiden-transformers-imiz–766190-yasam/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.