Vatan’a veda… Bugün var yarın yokuz!

4 Eylül 2002 tarihinde büyük bir heyecanla yayın hayatına başlayan Vatan Gazetesi, özveri dolu geçen 16 yılın ardından maalesef bugün son sayını yayınlıyor. Bu sayfalar, 16 yıl boyunca gazetemizi yalnız bırakmayan saygıdeğer okurlarımıza vedamızdır…

1 Kasım 2018 Vatan Gazetesi son sayısı 6 ve 7. sayfa

16 yıl önce, genç, heyecanlı ve çok donanımlı bir ekiple basın sektörüne yeni bir soluk getiren Vatan Gazetesi, birbirinden çarpıcı haberlere damga vurdu. Neredeyse her manşetiyle ülkenin gündemini belirledi. Bu süre boyunca deneyimli ve yetenekli kadrosuyla diğer gazetelerden farkını yaratmayı başardı. Bu süre boyunca Vatan’a emeği geçen herkes adına, bizi yalnız bırakmayan tüm okurlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz…

16 YILDA ONLARCA ÖDÜL
Çok konuşulan yüzlerce haber yayınlayan Vatan gazetesinin muhabirleri, gazetecilik meslek örgütleri tarafından birçok kez ödüle layık görüldü. İşte Vatan Gazetesi’nin 16 yıllık macerasında meslek örgütlerinden aldığı ödüllere sadece birkaç örnek:

TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ GAZETECİLİK BAŞARI ÖDÜLÜ
Türkan Hiçyılmaz, 06.12.2004 tarihinde yayınlanan Amiral Battı başlıklı haberiyle Siyasal haber ödülüne, Tayfun Bayındır ise 9-10/09/2004 tarihinde yayınlanan ‘Taciz Skandalı’ başlıklı haberleriyle Spor Haberi ödülüne layık görüldü.

SEDAT SİMAVİ GAZETECİLİK ÖDÜLÜ
Burak Kara, 2007’de yayınlanan “Mitingden En Çarpıcı Kare” başlıklı fotoğrafıyla kazandı.

ABDİ İPEKÇİ HABER ÖDÜLÜ
Öge Demirkan 19 Ocak 2011 tarihinde yayınlanan “Örgüt yok demedik…Delil yok” başlıklı haberiyle

UĞUR MUMCU ARAŞTIRMACI GAZETECİLİK ÖDÜLÜ
2015 yılında Vatan Gazetesi Haber Merkezi muhabiri İlker Akgüngör, Fadıl Akgündüz konulu haberleriyle Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından ‘Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü’ne layık görüldü. İlker Akgüngör, 2015 ve 2016’da ise üst üste iki kez, Gazeteciler Cemiyeti tarafından kültür-sanat dalında ‘yılın gazetecisi’ seçildi.

VATAN SERÜVENİNDE KAYBETTİKLERİMİZ…
2002 yılından bu yana Vatan gazetesi, çok sayıda önemli isimlere yuva oldu. Hayatın her anında olduğu gibi, bu yolculuğumuzda da aramızdan ayrılan çok kıymetli meslektaşlarımız ve dostlarımız oldu. Onlara ithafımızdır…

Aytekin Hatipoğlu
Buket Aşçı
Ercan Arıklı
Duygu Asena
Okay Gönensin
Necdet Saraç
Hikmet Bila
Aydoğan Kaçıra

1 Kasım 2018 Vatan Gazetesi son sayısı 1. sayfa

NOT: Vatan Gazetesi’nin 1 Kasım 2018 tarihli son sayısında yer alan veda yazıları buradan da (http://www.gazetevatan.com/bu-vatan-size-minnettardir-1214662-gundem/ ve http://www.gazetevatan.com/bugun-var-yarin-yokuz–1214661-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.