TGC’nin Kültür-Sanat Büyük Ödülü VATAN’a

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin, Gazetecilik Başarı Yarışması’nda Kültür-Sanat dalında büyük ödül VATAN’ın oldu. Kültür-Sanat’ta ‘yılın gazetecisi’ seçilen muhabirimiz İlker Akgüngör ödülünü TGC Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Özdemir’in elinden aldı.

12 Nisan 2016 Vatan Gazetesi 4. sayfa
12 Nisan 2016 Vatan Gazetesi 4. sayfa

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye Gazetecilik Başarı Yarışması’nda Kültür-Sanat dalında büyük ödülü kazanan VATAN Muhabiri İlker Akgüngör, ödülünü TGC Genel Sekreteri Yardımcısı Ahmet Özdemir’in elinden aldı.

‘Ayıp Oldu! Jose Marti’ye kalas desteği!’
Türkiye’nin en yaygın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 56 yıldır düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar açıklandı. VATAN Muhabiri İlker Akgüngör, 13 Şubat 2015 tarihinde VATAN Gazetesi’nde yayınlanan ‘Ayıp Oldu! Jose Marti’ye Kalas Desteği!’ başlıklı haberiyle kültür-sanat dalında ödüle layık görüldü.

Jose Marti büstü yenilendi
VATAN Gazetesi’nde yayınlanan haberde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şubat 2015’te gittiği Küba’da ziyaret ettiği ülkenin ulusal kahramanı şair Jose Marti’nin İstanbul Esenyurt’taki Havana Park’ında bulunan büstünün bakımsızlıktan döküldüğü ortaya çıkmıştı. Üzerindeki mermer plaka düşen büst, ayakta durabilmesi için bir kalasla desteklenmişti. Çevredekiler üstünde isim yazmayan Marti’nin büstünü İsmet İnönü zannediyordu. VATAN’ın haberinden sonra yetkililer Güney Amerika’nın en çok saygı duyulan özgürlük kahramanlarından biri olan Jose Marti’ye ait olan büstü yenileyerek restore etti.

12 Nisan 2016 Vatan Gazetesi 1. sayfa
12 Nisan 2016 Vatan Gazetesi 1. sayfa

NOT: Haberin 12 Nisan 2016 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/tgc-nin-kultur-sanat-buyuk-odulu-vatan-a-933946-yasam/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.