Tartışılan aday konuştu: “Kronik Tayyipçiyiz ne olmuş yani?”

Kendisini ‘Kronik Tayyipçi’ olarak tanıtan AKP İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı Ayser Soy, “Ben tanınarak amacıma ulaştım. Kronik Tayyipçiyiz ne olmuş yani” dedi.

Milletvekili aday adayı Ayser Soy'un sosyal medyada tartışılan tanıtım broşürü.
Milletvekili aday adayı Ayser Soy’un sosyal medyada tartışılan tanıtım broşürü.

İLKER AKGÜNGÖR 

AKP’nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı Ayser Soy’un tanıtım broşürüne koyduğu özgeçmişi sosyal medyada tartışma konusu oldu. Ayser Soy, broşürde küçükken dayısı ile MGV evlerinde sohbetlere katıldığını ve sosyal medya uzmanı olarak Facebook’ta ‘Kronik Tayyipçiler’ adıyla grup kurduğunu yazarak AKP’lilerden destek talep etti. Kronik Tayyipçiyiz ifadesi ise Twitter’da en çok konuşulanlar listesine girdi.

“Amacıma ulaştım”
VATAN’ın ulaştığı Ayser Soy şöyle konuştu: “Bana çok fazla destek var. Yıllardır siyasetin içindeyim. Hem okudum hem çalıştım. Emekli bir öğretmen annenin kızıyım. Babam olmadığı için dayımla MGV sohbetlerine gittiğimi broşüre yazdım. Bu benim özgeçmişim değil. Broşür bir tanıtım aracı. Ben bu tanıtım aracını çok iyi kullandığıma inanıyorum. Şu saatten sonra bir çok kişi bana ulaşıyorsa ben amacıma ulaştım demektir. Hem kendi partime hem de karşı tarafa ulaştım. Kronik Tayyipçiler, Facebook’ta kapalı bir grup ve 4 bin 500 üyesi var.

“Esprili eleştirilere kızmıyorum”
Tayyip Erdoğan çok büyük bir lider. Cumhurbaşkanımız 14 yılda herkesin sevgisini kazandı. Bu kadar sevgi kroniktir. Ben de kroniğim. Biz kronik Tayyipçiyiz ne olmuş yani. Kroniklik tapma anlamında değil sevgi ifadesi olarak kullanıldı. Liderimizi seviyoruz ve reisime güveniyorum. Adaylık nasip kısmet meselesi. Ama tanındığım için diğer adayların biraz önüne geçtiğimi düşünüyorum. Esprili bir şekilde eleştirenlere kızmıyorum. Çünkü onlara da ulaştım diye düşünüyorum. Hakaret edenler için ise hukuk devletinde günü geldiğinde gereği yapılır diyorum.”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.