Sosyetik çifte koruma kararı

Sosyetenin ünlü ismi Oya Küçükberber Yasa ve eşi Sedat Yasa birbirlerinden ölümle tehdit, hakaret ve fiziksel şiddet suçlamalarıyla şikayetçi oldu. İstanbul Aile Mahkemesi çifte ayrı ayrı tedbir koyarak koruma kararı verdi.

16 Mart 2015 Vatan Gazetesi 3. sayfa
16 Mart 2015 Vatan Gazetesi 3. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Cemiyet hayatının ünlü ismi Zeki Küçükberber’in kızı, Ortaklar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Oya Küçükberber Yasa ile boşanma sürecinde olduğu 18 yıllık eşi işadamı Sedat Yasa, fiziksel şiddet, ölümle tehdit ve hakaret iddialarıyla birbirlerinden şikayetçi oldu.

“Karım beni dövdü”
Sedat Yasa’nın ifadesine göre, 27 Şubat gecesi boşanma davası açan eşinden 2004’te borç verdiği 5 milyon doları geri isteyince tartışma çıktı. Yasa’nın iddiasına göre Oya Küçükberber bu sözlere tepki göstererek eşinin üzerine saldırdı. Olayın devamında yumruklarla Yasa’nın kafasına vurdu ve kollarını tırmıklayarak morarttı. Yasa, ayrıca eşinin kendisini ölümle tehdit edip, “Seni öldürtürüm. Benim babam güçlüdür. Seni ortadan kaldırırız” diyerek evden kovmaya çalıştığını iddia etti. Sedat Yasa, çiftin kızları A. Y. ve evde yatılı çalışan N. M.’nin yaşananlara şahit olduğunu belirtti. Sedat Yasa’nın 2 Mart’ta yaptığı suç duyurusu üzerine başvurduğu İstanbul 5. Aile Mahkemesi eşi Oya Küçükberber aleyhine 1 aylık koruma tedbiri uygulanmasına hükmetti.

“Yüzüme tokat attı”
Bu şikayetten bir hafta sonra suç duyurusunda bulunan Oya Küçükberber ise boşanma sürecindeki eşinin kızını görmeye geldiğinde evde kapısını kilitlediği odasında kaldığını anlattı. Küçükberber eşinin dağıttığı kıyafetlerini asmaya giderken kendisine izin vermediğini, “Köylü sülalesiniz dağdan indiniz buradakileri mi kovuyorsunuz, eşyalarını keseceğim” dediğini ve ailesiyle ilgili çok daha ağır küfürler ve hakaretlerde bulunduğunu belirtti. Küçükberber, ifadesinde eşinin kendisini ittiğini, yüzüne tokat attığını ve kavgayı hizmetli N. M.’nin araya girerek önlediğini anlattı.

“Fiziken kocamdan küçüğüm dövemem”
Oya Küçükberber ifadesinde savcılığa şikayet edeceğini söylediği eşi Sedat Yasa’dan “Dene de göstereyim” şeklinde tehdit edildiğini, kendisinin 50 kg. ve 1.60 cm. boyunda, eşinin ise 1.80 cm. boyunda ve 90 kg. olduğu için fiziksel şiddet uygulamasının mümkün olmadığını belirterek darp iddiasını reddetti. Küçükberber aynen eşi gibi kızları A. Y. ve evde yatılı çalışan hizmetçi N. M.’yi şahit gösterdi. Davaya bakan İstanbul 5. Aile Mahkemesi bu kez Sedat Yasa aleyhine koruma kararı vererek 1 aylık tedbir uygulanmasına hükmetti.

17 Mart 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa
17 Mart 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa

NOT: Haberin 17 Mart 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/sosyetik-cifte-koruma-karari-750481-yasam/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.