Osmanlı dedektifi Yaşim’in Hollywood macerası

İngiliz yazar Jason Goodwin’in Osmanlı İmparatorluğu’nda geçen polisiye serisinin ilk kitabı ‘Yeniçeri Ağacı’, Hollywood yapımcıları tarafından dizi haline getiriliyor. ABD’li ve Türk oyuncuların rol alacağı dizinin çekimleri Türkiye’de yapılacak.

21 Nisan 2017 Vatan Gazetesi Makaron eki 3. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Hollywood, Osmanlı İmparatorluğu’na el attı. Tarihi dizilerin izleyiciden yoğun ilgi görmesi üzerine geçtiğimiz Ocak ayında Türkiye’ye gelen Karga Seven Pictures, İngiliz yazar Jason Goodwin’in yazdığı ödüllü roman Yeniçeri Ağacı (The Janissary Tree) adlı kitabı Türkiye’de dizi olarak çekecek. ABD’li ve Türk oyuncuların oynayacağı dizinin esas karakteri olan hadım dedektif Yaşim’i ünlü bir Hollywood yıldızının oynaması bekleniyor. Yapımcı şirket bir çok ünlü oyuncuyla görüşmeye devam ediyor.

Eylül’de gösterimde
Dizinin yapımcılığını Karga Seven Pictures’ın Türk ortağı Emre Şahin yapacak. İlk sezonunun 40’ar dakikalık 10 bölümden oluşacağı açıklanan dizinin Eylül ayında başlayacak yeni sezonda gösterime girmesi bekleniyor. Çekim maliyetlerinin ucuzluğu nedeniyle Türkiye’de çekilecek dizi dünya pazarına da satılacak. Serideki diğer 4 kitabın yayın haklarını alan Karga Seven Pictures, dizinin senaryosunu ise Sherlock Holmes dizisini yazan senarist Stephen Thompson’a emanet etti. İngilizce olarak çekilecek dizide Karga Seven Pictures’un sahibi olan Red Arrow Entertainment Group’la Los Angeles’ta anlaşma imzalayan Türk oyuncu Erkan Petekkaya’nın da rol alması bekleniyor.

NOT: Haberin 21 Nisan 2017 tarihli Vatan Gazetesi’nin Makaron ekinde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/osmanli-dedektifi-yasim-in-hollywood-macerasi-1059803-magazin/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.