NATO tatbikatının Türk yıldızı

NATO önceki gün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından Türk donanmasından kurtarma dalgıcı Astsubay Mert Çeltek’in hikayesini paylaştı. NATO tatbikatındaki başarısıyla dikkat çeken Çeltek, “su altında gerçek hayattakinden daha mutluyum” dedi.

26 Nisan 2018 Vatan Gazetesi 12. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

NATO’nun 2017’den itibaren müttefik orduların ve askerlerin birliktelik duygusunu güçlendirmek için başlattığı ‘We Are NATO’ (Biz NATO’yuz) projesinde önceki gün ilk kez bir Türk askerinin hikayesi anlatıldı. NATO’nun resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yayınlanan ‘Türk dalgıcın dalgaların altındaki hayatı’ başlıklı kısa filmde Türk donanmasında kurtarma dalgıcı olarak görev yapan Astsubay Mert Çeltek’in Dynamic Monarch 2017 tatbikatındaki başarısına dikkat çekildi.

“Su altında daha mutluyum”
NATO, ‘1’inci sınıf dalgıç’ olan Mert Çeltek’in sekiz ülkenin askerleriyle birlikte denizaltı arama, kaçma ve kurtarma çalışmalarındaki başarısına dikkat çekti. Donanmaya asker olan dayısını örnek alarak girdiğini belirten Çeltek, denizde olmanın başka bir dünyada yaşamak olduğunu söyledi. Su altındaki doğallığın kendisini sakinleştirdini ifade eden Mert Çeltek dalmayı ne kadar sevdiğini de şu sözlerle anlattı: “Dalmak benim için başka bir dünyada yaşamak demek. Heyecanlandırdığı kadar sakinleştiriyor. Su altında dışarıdan, gerçek hayatta olduğundan daha mutluyum.”

NOT: Haberin 26 Nisan 2018 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/turkiye-nin-2-genc-yuz-aki-nato-nun-turk-yildizi-1161279-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.