Milyarder bebek savaşında son perde

Rus annenin, taşıyıcı anne ile bebeğin pasaportları sahte diyerek KKTC’den çıkışını engellemesine babadan karşı hamle geldi. Adada özel uçak bekleten baba Nikolay Smirnov Rum tarafındaki Ukrayna Büyükelçiliği’nden aldığı pasaportları doğrulayan belgeyi bugün mahkemeye sunacak.

31 Ekim 2016 Vatan Gazetesi 4. sayfa
31 Ekim 2016 Vatan Gazetesi 4. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Rusya’nın en zengin kadınları arasında yer alan BKF Bank Yönetim Kurulu Başkanı Olga Mirimskaya (52) ile Rusya Ulusal Ödeme Sistemi Zolotaya Korona’nın CEO’su Nikolay Smirnov (30) arasındaki paylaşılamayan kavgası devam ediyor. Taşıyıcı anne Svetlana Bezpyataya (40) ile birlikte olan 17 aylık Sofiya’yı annesinin talimatıyla almak için KKTC’ye gelen üvey abi Arcadiy Golubovich sınır dışı kararı çıkınca Svetlana’nın sahte Ukrayna ve Rus pasaportları kullandığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Babadan pasaport hamlesi
Bu hamlenin ardından mahkeme olayın araştırılması için Svetlana Bezpyataya hakkında 3 günlük tutukluluk kararı verdi. Sofiya’nın bebeğin babası Nikolay Smirnov ise sınır dışı kararıyla birlikte çocuğunu aldırmak için adaya özel uçak göndermişti. Sınır dışı kararı uygulanmayınca baba Smirnov avukatları aracılığıyla Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ndeki Ukrayna Büyükelçiliği’nden pasaportların gerçek olduğuna dair belge aldı. Pazartesi mahkemeye çıkarılacak Svetlana Bezpyataya’nın avukatlarının bu belgeyi mahkemeye sunarak taşıyıcı anne ve bebeğin Ukrayna’ya sınır dışı edilmesini talep edeceği öğrenildi.

Adada avukat ve koruma ordusu
Sınır dışı kararı Ukrayna’ya olursa bebek babasının uçağıyla Kiev’e gidecek. Eğer taşıyıcı anne ve bebek Rusya’ya gönderilirse bebeği büyük ihtimalle anne Olga Mirimskaya alacak. Baba Nikolay Smirnov’un özel uçakla KKTC’ye gönderdiği Rus avukat ve danışman ekibine karşılık, aktör ve yapımcı olan üvey abi Arcadiy Golubovich’in de adaya avukat, danışman ve koruma ordusuyla geldiği belirtiliyor.

Polis kuş uçurtmuyor
Öte yandan polis gözetiminde Gazimağusa’daki bir otelde tutulan tutuklu taşıyıcı anne ile bebek güvenlik nedeniyle Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne getirildi. Bebeğin kaçırılma ihtimaline nedeniyle geniş güvenlik önlemi alan KKTC polisi bölgede kuş uçurtmuyor.

NOT: Haberin 31 Ekim 2016 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/bebek-savasinda-son-perde-1001301-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.