‘Madame Tussauds İstanbul’ sonbaharda Beyoğlu’nda açılıyor

Ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds, dünyadaki 21. müzesini bu sonbaharda İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nda açıyor. Müzede, Atatürk ile Osmanlı ve Cumhuriyet döneminin önemli isimleriyle Ronaldo, Messi, Einstein, Brad Pitt ve Angelina Jolie gibi 60 ünlünün balmumu heykelleri sergilenecek.

27 Nisan 2016 Vatan Gazetesi 2. sayfa
27 Nisan 2016 Vatan Gazetesi 2. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds’un dünya üzerindeki 21. müzesi İstanbul’a açılıyor. Madame Tussauds İstanbul Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Grand Pera’da açılacak. Heykel ve yerleşim çalışmaları devam eden müzenin bu sonbaharda ziyaretçilere açılması planlanıyor.

Tarihte gezinti
Madame Tussauds İstanbul’da, tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismi yer alacak. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezintinin yapılabileceği müzede, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızı da görülebilecek. Müzede Türkiye’den Atatürk’ün dışında Osmanlı ve Cumhuriyet döneminin önemli isimlerinin heykelleri yer alacak. Bu isimlerin dışında Real Madrid’li yıldız Cristiano Ronaldo, Barcelona’dan Lionel Messi, Nobelli fizikçi Albert Einstein, oyuncu Brad Pitt ve Angelina Jolie, şarkıcı Lady Gaga, Rihanna, Apple’ın vefat eden eski CEO’su Steve Jobs ve dünya rekortmeni Jamaikalı atlet Usain Bolt’un da heykelleri bulunacak.

Tarkan, Beren Saat…
Müzede yerli sanatçılar Demet Akbağ, Hülya Avşar, Tarkan, Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat ve Mazhar Fuat Özkan’ın da heykelinin bulunacağı iddia ediliyor. İddiaya göre Londra’dan gelen ekibin ünlü isimlerle görüşmeye başladığı ve bazı isimlerin ölçülerinin alınarak heykellerinin yapıldığı belirtiliyor. Madame Tussauds İstanbul Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner, “Madame Tussauds İstanbul, gerek tarihten gerekse çağımızdan sadece Türkleri değil, bu büyülü şehri ziyarete gelen turistleri de çekeceğini umduğumuz kilometre taşı niteliğindeki anların bir kesitini sunacak” dedi.

NOT: Haberin 27 Nisan 2016 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/-madametussauds-istanbul-sonbaharda-beyoglu-nda-939072-yasam/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.