Kürtaj kayıtlarını yok etti, tutuklandı!

KKTC’deki yasa dışı kürtaj skandalında kayıtların tutulduğu ajandayı yok ettiği ortaya çıkan Ada Hospital’in sekreteri Aygün Gündüz tutuklandı. Kürtaj skandalında tutuklu sayısı 9’a yükseldi.

7 Mart 2016 Vatan Gazetesi 4. sayfa
7 Mart 2016 Vatan Gazetesi 4. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

KKTC’de dördü doktor toplam 8 kişinin tutuklandığı ve polisin gömülmüş 7 fetüs bulduğu yasa dışı kürtaj skandalında şok bir gelişme daha yaşandı. Girne polisinin yaptığı operasyonlarda kürtajın yapıldığı Ada Hospital’de hiç bir dosya ve kayıt bulunamamıştı. Soruşturmayı derinleştiren polis kayıtların bir ajandada tutulduğunu tespit etti.

Ajandayı attığı yeri gösterdi
Bunun üzerine önceki gece yapılan operasyonda hastanenin sekreteri olarak çalışan 52 yaşındaki Aygün Gündüz gözaltına alındı. Gündüz, polisteki sorgusunda kayıtların tutulduğu ajandayı attığını itiraf etti. Gündüz’ün polise ajandayı attığı bölgeyi gösterdiği öğrenildi. Polis şimdi yaşa dışı kürtaj kayıtlarının tutulduğu ajandayı arıyor. Polisteki sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen Aygün Gündüz tutuklandı. Böylece yasa dışı kürtaj skandalında tutuklananların sayısı 9’a yükseldi.

Göğüs kanseri çıktı
Tutuklanan Aygün Gündüz’ün göğüs kanseri hastası olduğu öğrenildi. Doktor kontrolünden geçirilen Aygün Gündüz’ün tutuklu kalmasında bir sakınca olmadığına dair doktor raporu alındı. Girne Polis Müdürlüğü’ndeki nezarethane de kalan Gündüz, gerektiği takdirde tekrar doktor kontrolünden geçirilecek.

NOT: Haberin 7 Mart 2016 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/kurtaj-kayitlarini-yok-etti-tutuklandi-921884-yasam/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.