Gül’ün oğlu düğün yerine nikah töreniyle evlenecek

Hafta sonu İstanbul’da evlenecek olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün oğlu Ahmet Münir Gül, artan şehit cenazeleri sebebiyle düğün yerine sade bir nikah töreniyle dünya evine girecek. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun yanı sıra Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev de katılacak.

21 Ağustos 2015 Vatan Gazetesi 14. sayfa
21 Ağustos 2015 Vatan Gazetesi 14. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün oğlu Ahmet Münir Gül, tıp fakültesi öğrencisi olan nişanlısı Zehra Ayşe Karadede ile Cumartesi günü Yeşilyurt’taki WOW İstanbul Hotel’de yapılacak sade nikah töreniyle evlenecek. Nikah törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra AK Parti’den çok sayıda siyasetçi de katılacak.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı geliyor
Gül Ailesi’nin mutlu gününde Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’de hazır bulunacak. Cuma günü İstanbul’a gelmesi beklenen Almazbak Atambayev ve eşi Raysa, 2012’deki resmi ziyarette Gül ailesi ile sıcak ilişkiler kurmuştu. Gül ailesinin artan terör olayları ve şehit cenazeleri yüzünden oldukça üzgün oldukları ve bu nedenle düğün yerine sade bir nikah töreni istediği öğrenildi. Nikah töreninin ardından sadece beraber yemek yenilecek. Törende düğün eğlencesi olmayacak. Nikah törenine yaklaşık 1.500 konuk davet edildi.

Şahitler Erdoğan, Davutoğlu ve Atambayev olacak
Genç çiftin nikahını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıyacak. Siyasetin zirvesinin buluşacağı nikahın şahitleri ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev ve Başbakan Davutoğlu olacak. Nikah nedeniyle 12 Eylül’de yapılacak AKP kongresi öncesinde Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile partinin kurmaylarıyla da bir araya gelmiş olacak. Gül ailesi konuklardan ve nikaha katılamayan davetlilerden çiçek gönderilmesi yerine Kayseri’deki Abdullah Gül Üniversitesi’nin yeni kampüsüne ağaç dikilmesini rica etti.

Doktor gelin
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Ayşe Zehra Karadere ile Ahmet Münir Gül öğrenciyken tanışmışlardı. İki gencin nişan töreni geçtiğimiz 7 Mart’ta sessiz sedasız bir şekilde kız tarafının Bursa’daki evinde yapıldı. Gelin Karadere’nin babası Abdullah Karadere aslen Kayserili, ancak Bursa’da tekstil işiyle uğraşıyor. Ahmet Münir ve Zehra Ayşe Gül çifti İstanbul’da yaşayacak.

NOT: Haberin 21 Ağustos 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/dugun-yok-nikah-toreni-yapilacak-856188-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.