Güle güle biricik karıcığım

Doğum öncesi başlayan trombosit eksikliği tespit edilemeyen ve bebeği karıştığı için yaşadığı stresi kaldıramayarak beyin kanaması geçirdiği iddia edilen avukat Duygu Saruhan Alçıcı gözyaşları içinde toprağa verildi.

9 Ekim 2014 Vatan Gazetesi 6. sayfa
9 Ekim 2014 Vatan Gazetesi 6. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / HABER MERKEZİ

 

İstanbul Ataşehir’deki özel bir hastanede 10 Eylül’de doğurduğu bebeği aynı gün doğan başka bir bebekle karışan ve doğum öncesinde başlayan kanamanın ardından yaşadığı ölüm riskli trombosit eksikliği tespit edilemediği için beyin kanaması geçirdiği iddia edilen 32 yaşındaki genç anne Duygu Saruhan Alçıcı sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

 

Eşi tabutunu sevdi
Zincirlikuyu Mezarlığı Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazında talihsiz genç kadının acılı eşi Dumrul Alçıcı, annesi Kadriye Saruhan ve babası Ruhi Saruhan ile kardeşi Ömer Saruhan sık sık ağladığı görüldü. Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Köksal’ın görümcesi olan avukat Duygu Saruhan Alçıcı’nın cenazesine Galatasaray Sportif AŞ Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, eski yöneticiler Ali Dürüst, Bülent Tulun, Refik Arkan, İstanbul Barosu Başkanı Doç. Dr. Ümit Kocasakal ile Credit Suisse Türkiye CEO’su Uğur Bayar da katıldı. Duygu Saruhan Alçıcı’nın eşi Dumrul Alçıcı (40) ve talihsiz kadının ailesi tabuta ‘Biricik karıcığım’ ve ‘Duygumuz’ yazan iki çiçek koydu. Dumrul Alçıcı bir süre cenazenin bulunduğu tabutu severek eşine veda etti.

 

Doktorlar hakkında suç duyurusu
Alçıcı’nın törene katılan yakını Gülgün İpek ise “Beyin kanamasından dolayı aniden vefat etti. Söyleyecek sözün bittiği yer. Acımız çok büyük. Artık bebeğimizle meşgul olacağız. Mert, Duygu’nun ilk çocuğuydu. Bu Cuma günü yani 10 Ekim’de bir aylık olacak” dedi. Duygu Saruhan Alçıcı’nın babası Ruhi Saruhan, olayın yaşandığı hastanenin kadın doğum doktoru Birgül Karakoç, ürolog Levent Gürkan ve hastane yöneticisi Okay Öztürk hakkında ‘İhmal suretiyle kasten ölüme sebebiyet vermek’ suçlaması ile cumhuriyet savcılığına dilekçe vererek şikayetçi oldu.

 

Not: Haberin 9 Ekim 2014 tarihinde Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/gule-gule-biricik-karicigim-685210-yasam/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.