Gömdüğü bebek başına 200 lira almış!

KKTC’deki yasa dışı kürtaj skandalında bebekleri gömen güvenlik görevlisi Aziz Dağgün’ün gömdüğü bebek başına 200 lira ücret aldığı iddia edildi.

4 Mart 2016 Vatan Gazetesi 4. sayfa
4 Mart 2016 Vatan Gazetesi 4. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

KKTC’de patlayan yasa dışı kürtaj skandalıyla ilgili her geçen gün insanın kanını donduran yeni iddialar ortaya atılıyor. Girne’deki Ada Hospital’da gerçekleştirilen yasa dışı kürtaj operasyonlarının ardından bebekleri gömdüğü belirlenen hastanenin güvenlik görevlisi Aziz Dağgün’ün her gömme işlemi başına 200 lira aldığı iddia edildi.

Cep telefonuyla fotoğrafladı
Aziz Dağgün’ün gömdüğü her bebeğin fotoğrafını cep telefonuyla çektiği, fotoğrafları da hastanenin başhekimi Dr. Fahri Karagözlü’ye gönderdiği iddia edildi. Alınan bilgiye göre tutuklu zanlı Aziz Dağgün’ün Girne Polis Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmadaki sorgusunda her gömme olayı için ayrıca ücret aldığını itiraf ettiği de belirtiliyor.

“Hedef suçüstü yakalamaktı”
KKTC Sağlık Bakanı Salih İzbul dün yaptığı açıklamalarda, yasa dışı kürtajın bir ihbarla kendilerine ulaştığını, polisin gizli operasyonundaki asıl hedefin zanlıları suçüstü yakalamak olduğunu söyledi. Gömülü bulunan 7 fetüsün detaylı otopsi ve DNA testi için Türkiye’ye gönderildiğini söyleyen İzbul, “Kürtaj yaptıran kişilerin çoğunlukla yurt dışından geldikleri yönünde bir izlenim edindik. Sağlık Bakanlığı olarak bu soruşturmanın tamamlanması için ne gerekliyse yapacağız” dedi.

“Telefondan Facebook’a girilmedi”
Öte yandan hastanede gözetim altında tutulan başhekim Dr. Fahri Karagözlü’nün 1 Mart günü Facebook hesabının ‘online’ olduğu ve cep telefonundan internete girdiği iddia edildi. Ancak Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada Dr. Karagözlü’nün F2acebook’a girdiği iddia edilen saat 09.55’te anjiyo da olduğu ve telefonun polis tarafından açılarak gerekli incelemelerin yapıldığı ifade edildi.

NOT: Haberin 4 Mart 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/gomdugu-bebek-basina-200-lira-almis–920964-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.